جلسه بررسی مشکلات کارگران مجتمع کشت و صنعت هفت تپه از سوی شورای تامین شهرستان در محل فرمانداری شهرستان شوش برگزار شد.

به گزارش جماران، جلسه بررسی مشکلات کارگران مجتمع کشت و صنعت هفت تپه از سوی شورای تامین شهرستان در محل فرمانداری شهرستان شوش برگزار شد.

همزمان با ادامه اعتراضات صنفی کارگران «مجتمع کشت و صنعت هفت تپه» کارگران این واحد صنعتی می‌گویند که جلسه روز گذشته شورای تامین فرمانداری شهرستان شوش با حضور مدیریت کارخانه برگزار شد.

به گفته آنها در جلسه دیروز (11 آذر ماه) که اعضای شورای تامین به همراه نمایندگانی از کارفرما وکارگران حضور داشتند و در نتیجه کارفرما مکلف شد که تا ۲۰ روز دیگر حقوق مهر ماه کارگران را پرداخت کند.

اعضای حاضر در جلسه مصوب کردند کارفرما لباس کار مورد نیاز کارگران را خریداری کرده و از هفته آینده به تدریج آنها را در بین کارگران توزیع کند.

همچنین مقرر شد مطالبات بازنشستگان طی سه قسط تا پایان سال پرداخت شود. در عین حال در مورد سایر مزایای قانونی که خواسته کارگران است طبق دستورالعمل و مصوبات قانون کار به کارگران پرداخت شود.

کارگران در ادامه گفتند: بر اساس این مصوبه؛ کارفرما همچنین در مورد پرداخت حق غذا مکلف به بررسی آن شده است.

در بخش دیگری از این مصوبه علاوه بر آنکه تاکید شده حضور کارگران از تاریخ ۱۱ آذر ما جاری در محل کارشان الزامی است و در صورت عدم حضور غیبت غیرموجه محسوب و اقدامات قانونی در مورد آن شخص اعمال می‌شود.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.