عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران گفت: از شهردار تهران و معاونت حمل و نقل و ترافیک تقاضا دارم در سال آینده نسبت به طرح کاهش آلودگی هوا تجدید نظر داشته باشند.

به گزارش جماران، حجت نظری در جریان یکصد و هفتاد و نهمین جلسه شورای شهر تهران در تذکری خطاب به معاونت حمل و نقل و ترافیک گفت: متاسفانه چند روز بسیار آلوده را سپری کردیم که به رغم آنکه انتظارات از مدیریت شهری برای کنترل آلودگی هوا بود، اما باید تاکید کرد تنها مرجع صالح در آلودگی هوا مدیریت شهری نیست.

وی افزود: مدام مطرح کردیم علت کاهش آلودگی شهر تهران طرح ترافیک است. از شهردار تهران و معاونت حمل و نقل و ترافیک تقاضا دارم در سال آینده نسبت به طرح کاهش آلودگی هوا تجدیدنظر داشته باشند.

نظری در ادامه با انتقاد از دولت در عدم تعطیلی ادارات نیز گفت: دولت در تعطیلی ادارات مقاومت می کند و در کنار تعطیلی مدارس و دانشگاه ها باید ادارات نیز تعطیل شود که می تواند منجر به خروج شهروندان از شهر شود و تا حدی آلودگی را کنترل کند.

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر ادامه داد: دولت تعطیلات را قطره چکانی اعلام نکند چرا که هیچ اتفاق مثبتی را رقم نمی زند. نه در دولت قبلی که ریس جمهور به هر بهانه ای شهر را تعطیل می کرد نه به دولت فعلی که تحت هیچ شرایطی حاضر نیست ادارات را تعطیل کند و‌ این نشان می داد که سلامتی مردم در اولویت نیست.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.