سلحشوری با انتقاد از تقابل میان دولت و مجلس گفت: مردم که از دور شاهد تقابل مجلس با دولت هستند خسته شده‌اند. شرایط کنونی مانند دوران آخر دولت آقای خاتمی است که مردم از نزاع میان مجلس و دولت کلافه شده بودند.

به گزارش جماران؛ پروانه سلحشوری، نماینده تهران و عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح استیضاح وزرا در مجلس گفت: در خصوص استیضاح حجتی وزیر کشاورزی باید بگویم تا آنجا که من به یاد می‌آورم حدود هشت باری برای پاسخ دادن به سوال نمایندگان به مجلس آمدند؛ یعنی رفت‌وآمد ایشان برای پاسخگویی به سوال نمایندگان بسیار زیاد بود. متاسفانه در بزنگاه‌های واقعی به دنبال استیضاح و طرح سوال از وزرا نیستیم.

او ادامه داد: مجلس در چهار سال اخیر با دولت تقابل داشته و به طور مداوم از وزرا طرح سوال می‌کنند و این طرح سوالات از سوی طیف‌های مختلف است؛ برای مثال ما از وزیر کشور سوال می‌کنیم، طیف مقابل از وزیر کشاورزی سوال می‌کند و... یعنی به نوعی می‌توان گفت برخی سوالات به دنبال تقابل جناحی مطرح می‌شود.

این نماینده مجلس، در پاسخ این پرسش که آیا نمایندگان با طرح استیضاح وزرا به دنبال از حد نصاب افتادن دولت نیستند، توضیح داد: ممکن است برخی نمایندگان به دنبال از حد نصاب افتادن کابینه دولت باشند، اما چه اشکالی دارد که دولت بیاید و یک بار دیگر از مجلس رأی اعتماد بگیرد.

نزاع‌ها به جز فرسودگی کل نظام چیز دیگری به دنبال ندارد

سلحشوری با انتقاد از تقابل میان دولت و مجلس گفت: مردم که از دور شاهد تقابل مجلس با دولت هستند خسته شده‌اند. شرایط کنونی مانند دوران آخر دولت آقای خاتمی است که مردم از نزاع میان مجلس و دولت کلافه شده بودند. دوران خاتمی که اتفاقات تیر 78 رخ داد کوتاه بود و گروه خاصی درگیر بودند نه همه مردم. در حال حاضر نزاع‌ها به جز فرسودگی کل نظام چیز دیگری به دنبال ندارد.

او ادامه داد: نمایندگان مجلس در مورد گرانی بنزین کاره‌ای نبودند، اما آنهایی که کاره‌ای بودند قرارهایشان را با یکدیگر گذاشته بودند. نزاع‌های دولت و مجلس با یکدیگر موجب فرسودگی شده است. در تجمع مردم در انتقاد از اغتشاشات مردم دولت و مجلس را می‌کوبیدند و علیه دولت پلاکارد گرفته بودند. این نزاع‌ها فرسودگی می‌آورد و سیستم را متزلزل می‌کند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.