محمود عباس تصمیم آمریکا در خصوص قانونی دانستن شهرک‌سازی‌ها در اراضی اشغالی را نقض قوانین بین‌المللی دانست و گفت: این تصمیم نشان می‌دهد آمریکا برای اینکه میانجیگر مساله فلسطین باشد مناسب نیست و جامعه جهانی نیز این اظهارات را رد کرد.

به گزارش جماران؛ رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در پیامی خطاب به نشست سازمان ملل، مخالفت خود را با اظهارات اخیر وزیر امور خارجه آمریکا درباره شهرک‌سازی‌ها اعلام کرد.

به نوشته روزنامه الیوم السابع چاپ مصر، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در پیامی که به مناسبت روز جهانی همبستگی با فلسطینی‌ها ارسال کرد، با اشاره به اظهارات مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا درباره قانونی دانستن شهرک‌سازی‌ها در اراضی اشغالی گفت: این اظهارات و تصمیمات غیرقانونی آمریکا تنها اسرائیل را به افزایش شهرک‌سازی‌ها، تسریع این روند و نیز جرایم بیشتر تشویق می‌کند.

محمود عباس در ادامه این تصمیم آمریکا را نقض قوانین بین‌المللی دانست و گفت: این تصمیم نشان می‌دهد آمریکا برای اینکه میانجیگر مساله فلسطین باشد مناسب نیست و جامعه جهانی نیز این اظهارات را رد کرد.

عباس در ادامه جامعه جهانی را تشویق کرد وضعیت غیرقانونی را که سیاست‌های رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی از جمله قدس شرقی به وجود آورده، به رسمیت نشناسد و به این رژیم برای تثبیت و ادامه وضعیت یاد شده کمک ندهد.

پامپئو در ۱۸ نوامبر جاری اعلام کرد، واشنگتن دیگر شهرک‌سازی‌های اسرائیل در کرانه باختری را برخلاف قوانین بین‌المللی نمی‌داند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.