سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه اعلام کرد، رئیس جمهوری این کشور طی مشارکتش در اجلاس سران ناتو در روزهای آینده پیام‌های مهمی را ارائه خواهد کرد.

به گزارش جماران، سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه اعلام کرد، رئیس جمهوری این کشور طی مشارکتش در اجلاس سران ناتو در روزهای آینده پیام‌های مهمی را ارائه خواهد کرد.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ابراهیم کالین، سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه ضمن تاکید بر اهمیت نشست آتی سران ناتو خطاب به خبرنگاران گفت: پیام‌های مهمی وجود دارند که آنها را رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه در نشست آتی ناتو مطرح خواهد کرد. آنکارا دیدگاه‌های مختلف خود را مطرح می‌کند از جمله وضعیت ناتو در قرن ۲۱، رویکرد، مسؤولیت‌ها و اولویت‌های آن.

کالین در ادامه افزود: این روزها شاهد حالتی از بحث و جدل درخصوص موضوعات مختلف مربوط به پیمان آتلانتیک مانند آینده، هویت و رویکرد آن هستیم.

وی همچنین تصریح کرد: اردوغان طی نشست ناتو دیدگاه‌های مهم کشورش را با توجه به اینکه ترکیه دارای دومین ارتش بزرگ در ناتو است، ارائه خواهد داد.

سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه خاطرنشان کرد: منطقه امن در شمال سوریه و مسائل مهاجرت موضوعاتی هستند که در اروپا از نزدیک دنبال می‌شوند ما پس از عملیات "چشمه صلح"، شاهد واکنش‌های برخی کشورهای غربی پس از پاکسازی مرزهایمان از "سازمان‌های تروریستی" بودیم. توجیهی برای آن نیست چرا که این عملیات علیه "سازمان‌های تروریستی" بود نه غیرنظامیان یا کردها یا اقلیت‌های دینی.

ترکیه نهم اکتبر عملیاتی تحت عنوان "چشمه صلح" را در سوریه علیه نیروهای یگان‌های مدافع خلق کرد (ی‌پ‌گ) به راه انداخت که این عملیات با محکومیت بین‌المللی مواجه شد. پیش از آغاز این عملیات، آمریکا از خروج نیروهای آمریکایی از این منطقه خبر داد که چراغ سبزی برای آغاز عملیات ترکیه به حساب می‌آمد.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.