فرمانده نیروی دریایی ارتش اعلام کرد که به مرحله ای رسیده‌ایم که با موشک قادر یم از زیر سطح دریا اهداف را مورد اصابت قرار دهیم.

به گزارش جماران، امیر حسین خانزادی در نشست خبری به مناسبت فرارسیدن روز نیروی دریایی ارتش طی سخنانی با یادآوری تلاش‌های نداجا در طول هشت سال دفاع مقدس، اظهار کرد: نیروی دریایی از سال ۸۸ ناوگان خود را متوجه دریاهای شرق کرد تا وسعت عملیات خود را افزایش دهد و به نیروی دریایی آبهای آزاد بدل شود تا در منطقه تنگه باب‌المندب حضور یابد و ۶۴ ناوگروه نیروی دریایی تاکنون در نقاط مختلف خلیج عدن و تنگه باب‌المندب حضور داشته اند.
وی افزود: با توجه به شرایط جدیدی که در دریای سرخ و کانال سوئز وجود دارد برای اسکورت چند کشتی و نفتکش در این منطقه هم حضور داریم و تا زمانی که امنیت آنها حفظ شود در این منطقه حضور خواهیم داشت.
فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه ناوشکن دماوند تا پایان سال به ناوگان نیروی دریایی اضافه می شود، گفت: همزمان با ساخت ناوشکن موج دو ، ساخت ناوشکن موج سه هم در حال انجام است و عملیات ساخت موج پنج که ناوشکن سهند باشد در سال گذشته انجام شد و برای ماموریت اقیانوسی بلندمدتی خود را آماده می‌کند.
خانزادی تاکید کرد: همچنین عملیاتی کردن ساخت ناوشکن‌ موج چهار به نام تفتان هم در حال انجام است و تا پایان سال ۹۹ به ناوگان ما خواهد پیوست.

وی با اشاره به ساخت زیردریایی های بومی و اضافه کردن اژدرها به آن، اظهار کرد: امروز در مأموریت های دریایی از زیردریایی فاتح که از سال گذشته به ناوگان ما پیوسته است هم استفاده می‌کنیم و در ساخت موشک های پروژه جاسک ۲ که در پرتاب های زیر سطح دریابه کار گرفته می‌شود به مرحله ای رسیدیم که این موشک قادر است از زیر سطح دریا اهداف را مورد اصابت قرار دهد.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.