مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران گفت: نیروهای باتجربه که پست‌های مهم کشور را داشته‌اند نباید بعد از سپردن مسئولیت بروند و در خانه بنشینند. باید از مشاوره‌ها و همچنین تجربیات گرانبهای‌ آنها استفاده کرد.

به گزارش جماران؛ اعتمادآنلاین نوشت: عباس سلیمی‌نمین به حرف و حدیث‌هایی اشاره کرد که درباره بازگشت ‌ناطق‌نوری به عرصه سیاست شنیده می‌شود و گفت: موضوع بازگشت آقای ناطق را اصلاح‌طلبان هرچند وقت یک بار مطرح می‌کنند و جالب این است که به کارشان هم نمی‌گیرند، پس مشخص است که از فعالیت مجدد ایشان استقبال نمی‌کنند. این در حالی است که اصلاح‌طلبان تلاش می‌کنند ایشان را چهره‌ای اصلاح‌طلب معرفی کنند، از سوی دیگر خیلی او را به بازی نمی‌گیرند که این نشانه تناقض است.

او درباره حضور ناطق‌نوری در جلسه جامعه روحانیت مبارز گفت: شرکت چنین چهره‌ای در جلسه‌ها نه تنها ایراد و اشکالی ندارد، بلکه لازم است گروه‌های سیاسی از همه توانمندی‌های حاضر در جامعه بهره ببرند تا بتوانیم در راستای کاهش مشکلات از کل پتانسیل موجود استفاده کنیم.

این فعال سیاسی ادامه داد: مهم این است که بدانیم هیچ‌کس و هیچ گروهی حق بی‌توجهی به سرمایه‌های اجتماعی و سیاسی را ندارد. ولو اینکه برخی از چهره‌ها شرایط کار مدیریتی و حضوری پررنگ هم نداشته باشند، قطعاً باید سعی شود از فکر و قدرت تحلیل‌شان استفاده شود. از این رو بازگشت امثال ناطق که هنوز در هر عرصه‌ای توانمندی‌ دارند و به عنوان مثال صاحب قلم یا صاحب فکر هستند یکی از واجباتی است که باید همه جریان‌های سیاسی نسبت به آن اقدام‌های لازم را انجام بدهند. اساساً خوب نیست که گروه‌های سیاسی افراد را به دلیل اختلاف سلیقه و عقیده کنار بگذارند، چرا که همین تعدد نگاه‌هاست که قدرت انتخاب مردم را بالا می‌برد.

مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران گفت: نیروهای باتجربه که پست‌های مهم کشور را داشته‌اند نباید بعد از سپردن مسئولیت بروند و در خانه بنشینند. باید از مشاوره‌ها و همچنین تجربیات گرانبهای‌ آنها استفاده کرد. چون قطعاً می‌توانند منشاء خیر باشند و در محقق شدن اهداف تاثیر مثبتی از خود بر جای بگذارند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.