سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس گفت:‌ قیمت حامل‌های انرژی مثل نفت، گازوئیل، بنزین، نفت گاز، و آب و برق به نسبت فوب خلیج فارس ارزان در اختیار مردم قرار می‌گیرد ولی عادلانه توزیع نمی‌شود. به طوری که مصرف انرژی ثروتمندان 23 برابر بیشتر از سایر اقشار است. یا در مورد یارانه دارو مصرف ثروتمندان 19 و نیم درصد بیشتر است و این نیازمند ساماندهی است.

به گزارش جماران؛ سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی از دولت خواست با نظر مجلس در مورد نحوه پرداخت یارانه‌ها تجدید نظر کند.

اسدالله عباسی سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی در حاشیه جلسه علنی صبح امروز (سه‌شنبه 16 مهر)  قوه مقننه با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به جلسه روز گذشته مجلس دباره یارانه،ها گفت:  یارانه‌ها به چند گروه تقسیم می‌شوند. 100 هزار میلیارد تومان آن از بودجه سنواتی به صورت نقدی پرداخت می‌شود، بخشی از آن حکمی دارد ولی مبالغش پیش بینی نشده است که حدود 140 هزار میلیارد تومان است و بخشی 73 هزار میلیارد تومان تسهیلات است که از طریق بانک‌ها پرداخت می‌شود و بین هزار و 300 هزار میلیارد تومان تا هزار و 800 هزار میلیارد تومان هم یارانه پنهان است.

وی  ادامه داد:‌ قیمت حامل‌های انرژی مثل نفت، گازوئیل، بنزین، نفت گاز، و آب و برق به نسبت فوب خلیج فارس ارزان در اختیار مردم قرار می‌گیرد ولی عادلانه توزیع نمی‌شود. به طوری که مصرف انرژی ثروتمندان 23 برابر بیشتر از سایر اقشار است. یا در مورد یارانه دارو مصرف ثروتمندان 19 و نیم درصد بیشتر است و این نیازمند ساماندهی است.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس با اشاره به جلسه غیر علنی روز گذشته مجلس گفت: در این جلسه  سازمان برنامه و بودجه و کارگروهی به ریاست آقای مصری مباحثی را مطرح کرد و کمیسیون‌ها نیز مواردی را مورد بحث قرار دارند. انتظار ما این است که دولت در مورد پرداخت یارانه بر اساس قانون هدفمندی عمل کند.

عباسی با اشاره به عدم حضور وزرای دولت در جلسه روز گذشته مجلس اضافه کرد: ما اراده‌ای ندیدیم که دولت بر اساس قانون عمل کند تلاش می‌کنیم نظارت را اعمال کنیم و از دولت می‌خواهیم با توجه به تورم موجود بر اساس قانون عمل کند و با نظر مجلس در شیوه پرداخت یارانه تجدید نظر کند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.