ساوت چاینا نوشت ادعاهای اسراییل مبنی بر وجود نشانه هایی از پاکسازی یک سایت مواد هسته ای در نزدیکی شهر آباده ایران، غیر مستدل و بیشتر به بهانه جویی شبیه است.

به گزارش جماران؛ یک روزنامه چینی نوشت ادعاهای اسراییل مبنی بر وجود نشانه هایی از پاکسازی یک سایت مواد هسته ای در نزدیکی شهر آباده ایران، غیر مستدل و بیشتر به بهانه جویی شبیه است.

ساوت چاینا روز چهارشنبه در گزارشی نوشت ایران این ادعای اسرائیل را کاملا تکذیب کرده است تهران بر اساس گزارش های آژانس بین المللی انرژی اتمی هم به تعهداتش پایبند بوده است.

روزنامه نوشته است ایران ادعای رژیم صهیونیستی را رد و اعلام کرده است بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسراییل مانند یک گرگ زار از خود مستند سازی می کند و می کوشد بهانه ای برای شروع یک جنگ پیدا کند.

نشریه تاکید می کند فقط ایران نیست که از نتانیاهو انتقاد می کند بلکه در دستگاه حاکمه اسراییل بسیاری از مخالفان هم ادعاهای تلویزیونی وی را یک شو تبلیغاتی قبل از انتخابات می دانند تا او بتواند به یک پیروزی با چنین بهانه جویی های دست یابد.

گزارش تصریح می کند نخست وزیر اسراییل هیچ مدرک و مستدلی هم در اختیار نداشت که بتواند این ادعاها را ثابت کند و فقط به دو تصویر ماهواره ای بسنده کرد که این هم چیزی را اثبات نمی کند.

روزنامه نوشت که سازمان بین المللی انرژی اتمی سال ها است که تاکید می کند ایران هیچ برنامه اتمی مخفی ندارد جالب اینکه حتی دستگاه های اطلاعاتی آمریکا هم این را تایید می کنند.

نشریه ادامه می دهد آمریکا به بهانه های واهی از برجام خارج شد و اسراییل هم به اتهام زنی هایش علیه ایران ادامه می دهد و این اقدامات آنهاجز تشدید تنش ها در منطقه نتیجه دیگری در پی نداشته است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.