میشل عون گفت: در صورت تکرار تجاوز رژیم تل آویو، بیروت پاسخ می دهد و پپامدهای ناشی از مقابله به مثل لبنان متوجه رژیم اسراییل خواهد بود.

به گزارش جماران؛ "میشل عون" رییس جمهوری لبنان امروز (جمعه) در دیدار با "یان کوبیچ" هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل در لبنان تاکید کرد: هرگونه تجاوز اسراییل به لبنان با دفاع مشروع لبنان از خود در چارچوب اقدام مقابله به مثل مواجه می شود.

به گزارش خبرگزاری رسمی لبنان، عون در این دیدار که در کاخ ریاست جمهوری انجام شد، تجاوز رژیم صهیونیستی به ضاحیه در جنوب بیروت را خروج از قواعد درگیری دانست و تاکید کرد: لبنان از زمان تصویب قطعنامه ۱۷۰۱ پس از پایان  جنگ سی و سه روزه در سال ۲۰۰۶ به آن پایبند بوده است.

وی افزود: در صورت تکرار تجاوز  رژیم تل آویو، بیروت پاسخ می دهد و پپامدهای ناشی از مقابله به مثل لبنان متوجه رژیم اسراییل خواهد بود.

عون در پایان با تشکر از تلاش های کوبیچ تاکید کرد: ارتش لبنان در کنار نیروهای بین المللی در چارچوب اجرای مصوبه های شورای عالی دفاع لبنان به وظایف خود عمل می کند.

حزب الله لبنان روز یکشنبه (۱۰ شهریور) در پاسخ به تجاوز دو فروند پهپاد رژیم صهیونیستی به بیروت، یک خودروی ارتش رژیم صهیونیستی را در شمال فلسطین اشغالی با موشک هدف قرار داد.

منابع خبری به نقل از حزب الله لبنان اعلام کردند که در پی حمله به یک خودروی نظامی در مسیر پادگان "افیفیم" در شمال فلسطین اشغالی، شماری از نظامیان صهیونیست کشته و برخی دیگر زخمی شدند.

بر اساس اعلام رسانه ها در پی این حمله، رژیم صهیونیستی مناطقی را در جنوب لبنان هدف قرار داد.

ارتش رژیم صهیونیستی پس از عملیات حزب الله اعلام کرد که  بیش از ۱۰۰ فروند موشک و راکت به سمت برخی روستاهای مرزی لبنان شلیک کرده است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.