وزیر علوم تصریح کرد: به جای اینکه احیانا برای دانشگاه برای ورود به مسائل کشور تکلیفی در سطح عمومی به صورت دستوری یا کلیشه‌ای تعیین شود، مردم باید بتوانند مسائل و مشکلات خود را با هم با دانشگاه حل کنند.

به گزارش جماران؛ وزیر علوم گفت: مردم در بخش‌های مختلف جامعه باید احساس کنند که دانشگاه متعلق به آن‌هاست و می‌توانند از خدمات مشاوره‌ای و علمی آنان کمک بگیرند.

منصور غلامی امروز در پایان جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: باید ارتباط بیشتری بین دانشگاه و جامعه برقرار شود و مردم در بخش‌های مختلف جامعه باید احساس کنند که دانشگاه متعلق به آن‌هاست و می‌توانند از خدمات مشاوره‌ای و علمی آنان کمک بگیرند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تصریح کرد: به جای اینکه احیانا برای دانشگاه برای ورود به مسائل کشور تکلیفی در سطح عمومی به صورت دستوری یا کلیشه‌ای تعیین شود، مردم باید بتوانند مسائل و مشکلات خود را با هم با دانشگاه حل کنند.

وی با اشاره به مباحث کلان جامعه مثل سیلاب‌ها عنوان کرد: طبیعی است که باید به صورت ملی تصمیم گرفته شود. در بحث برداشتن دیوار موضوع ارتباط بیشتر مردم با دانشگاه مطرح است. ممکن است در درازمدت به تدریج دیوار فیزیکی هم برداشته شود. در کشورهای دیگر هم معمول است و ما الان در کشور خودمان هم دانشگاهی داریم که دیوار ندارد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.