وزیر امور خارجه ترکیه طی سخنانی در یازدهمین نشست سفرا در آنکارا اعلام کرد: اعمال تحریم‌ علیه ایران به منطقه ما زیان می‌رساند.

به گزارش جماران؛ وزیر امور خارجه ترکیه تاکید کرد تحریم‌ها علیه ایران به کل منطقه زیان می‌رساند.

مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه طی سخنانی در یازدهمین نشست سفرا در آنکارا اعلام کرد: اعمال تحریم‌ علیه ایران به منطقه ما زیان می‌رساند.

وی به "نقش پیشگام و مشارکت ملموس" ترکیه در تلاش‌های بین‌المللی برای پایان دادن به بحران سوریه اشاره کرده و گفت: با همکاری ایران و روسیه در آستانه و سوچی به تلاش برای دست‌یابی به ثبات در منطقه ادامه می‌دهیم.

چاووش‌اوغلو ادامه داد: بدون برقراری ثبات در عراق و سوریه دست‌یابی به تعادل در منطقه امکان‌پذیر نخواهد بود.

وی در خصوص مسئله قبرس و مناقشه‌ بر سر منابع هیدروکربن در مدیترانه شرقی نیز گفت: بیایید برای تامین آرامش مردم منطقه همکاری کنیم. مدیترانه شرقی را به یک منطقه صلح، آرامش و همکاری تبدیل کنیم. به این دلیل پیام ما به همه علاقه‌مندان به مدیترانه شرقی یکی است با ما همکاری کنید تا همه از منابع این منطقه منتفع شوند.

چاووش‌اوغلو همچنین تصریح کرد: در این روزها که به حس تعلق به منطقه بیش از هر زمان دیگری نیاز داریم، بی‌تفاوتی کشورهای منطقه نسبت به اتحاد و همبستگی جای تاسف دارد. ترکیه به هر بهایی که باشد به حمایت از آرمان فلسطین ادامه خواهد داد.

وزیر امور خارجه ترکیه در پایان افزود: دیگر زمان اتخاذ یک سیاست فراگیر که تنوع در آسیا را در نظر بگیرد، رسیده است. امروز این سیاست جدید را که عنوان «دوباره آسیا» را برای آن انتخاب کرده‌ایم، اعلام می کنیم.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.