معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: در زمینه مقابله با خشونت علیه زنان سیاست ها و برنامه های مختلفی از جمله تغییر نگرش، اصلاح رفتار و آموزش مهارت های زندگی در معاونت زنان و خانواده دنبال می شود.

به گزارش جماران؛ معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: یکی از مهمترین اقدام‌ها در حمایت از حقوق زنان، لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت است که در قوه قضاییه مراحل پایانی خود را می گذراند.

معصومه ابتکار روز شنبه در حاشیه سفر به استان کردستان و بازدید از طرح تأمین خُرد با رویکرد بانکداری پیوندی در روستای نوره از توابع شهرستان سنندج در جمع خبرنگاران اظهار داشت: لایحه تامین امنیت زنان اقدامی بسیار مهم در حوزه معاونت زنان و خانواده به شمار می رود و امید است به زودی نظر نهایی قوه قضاییه اعلام و برای تصویب به مجلس برده شود.

وی افزود: در زمینه مقابله با خشونت علیه زنان سیاست ها و برنامه های مختلفی از جمله تغییر نگرش، اصلاح رفتار و آموزش مهارت های زندگی در معاونت زنان و خانواده دنبال می شود.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده اضافه کرد: همچنین در بحث خشونت علیه زنان حمایت ویژه از اورژانس اجتماعی ۱۲۳ به عنوان روشی مداخله ای در زمینه آسیب های اجتماعی و خشونت انتخاب شده و نشست ها و بازدیدهای مشترکی در این زمینه با بهزیستی انجام شده است.

او با اشاره به اینکه ۲ طرح برای بانوان با همکاری سازمان جهادکشاورزی برنامه ریزی شده است، افزود: توان افزایی زنان برای تولید محصولات سالم و ارگانیک یکی از این طرح‌ها است که آموزش‌های لازم برای تولید محصولات کشاورزی سالم‌تر و با سم و کود کمتر داده می شود

ابتکار تشکیل صندوق های خرد اعتباری زنان روستایی را از دیگر طرح ها اعلام کرد و گفت: این صندوق ها در استان های مختلف کشور از جمله کردستان برای زنان روستایی فعال بوده و فعالیت های خوبی در این زمینه انجام شده است.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده به منظور بررسی مشکلات و مسائل حوزه زنان روز شنبه از طریق فرودگاه شهدای سنندج وارد کردستان شد.

معصومه ابتکار در بدو ورود مورد استقبال استاندار و شماری از مسئولان اجرایی کردستان قرار گرفت.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده در سفر یک روزه خود به استان کردستان از طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار استان در سنندج بازدید کرد، در نشست تخصصی بررسی مسائل و مشکلات حقوقی و فقهی (شافعی) حوزه زنان و جلسه طرح ملی گفت و گوی خانواده نیز شرکت کرد.

ابتکار همچنین در این سفر از طرح تأمین خُرد با رویکرد بانکداری پیوندی در روستای نوره شهرستان سنندج بازدید کرد و قرار است در برنامه زنده گفتمان صدا و سیمای مرکز کردستان حضور پیدا کند.

پایان بخش برنامه‌های سفر یک روزه معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده به کردستان، شرکت در نشست شورای توسعه و برنامه‌ریزی استان خواهد بود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.