کرسی موسوم به شماره ۱۳ متعلق به یکی از اعضای پنجمین دوره شورای شهر شیراز در ۹ ماه گذشته به دلیل مسائل قضایی رخ داده برای این عضو این شورا و منع حضور او ، خالی و بلاتکلیف مانده است.

به گزارش جماران، صندلی شماره ۱۳ شورای شهر شیراز که متعلق به مهدی حاجتی است بار دیگر خالی مانده و مشخص نیست سرنوشت این کرسی در دو سال باقی مانده از عمر شورای پنجم شهر شیراز چه خواهد شد.

 

مهدی حاجتی در پی صدور حکم دادگاه، بازداشت و روانه زندان شد.

 

بدین ترتیب سیزدهمین کرسی شورای شهر شیراز دوباره خالی مانده و باید دید که چه تصمیمی برای این جایگاه در پارلمان شهری گرفته خواهد شد و آیا دوباره مهدی حاجتی روی صندلی خود می نشیند یا عضو علی البدل شورای شهر شیراز جای او را می گیرد و بر این کرسی تکیه خواهد زد؟

 

** تصمیم گیری بعداز ابلاغ حکم دادگاه

سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اعلام کرد: حکم مهدی حاجتی قضایی است و به حکم دادگاه به زندان منتقل شده است و هنوز رای دادگاه به شورای شهر شیراز ابلاغ نشده بنابراین تصمیم گیری در این زمینه بعد از ابلاغ رسمی رای دادگاه به شورای شهر گرفته خواهد شد.

نواب قائدی ادامه داد: در قانون شوراها فرصتی دو ماهه برای غیبت اعضا در جلسات شورا پیش بینی شده که در صورت تداوم غیبت بیش از این مدت، باید برای جایگزینی اقدام شود.

سخنگو و رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر شیراز اظهار داشت: تصمیم گیری در این مورد بیشتر در حیطه اختیارات فرمانداری شیراز و استانداری فارس است.

 

**شورای حل اختلاف تصمیم گیر نهایی است

با این حال یک مقام مسئول در فرمانداری شیراز به خبرنگار ایرنا گفت: دادگستری فارس باید حکم قطعی دادگاه درباره مهدی حاجتی را به فرمانداری شیراز ابلاغ کند و بعد از آن این حکم به شورای حل اختلاف ارسال و فرآیند قانونی در این باره طی خواهد شد.

وی که نخواست نامش فاش شود، افزود: حکم دادگاه درباره حاجتی هنوز به دبیرخانه فرمانداری شیراز ابلاغ نشده و هر زمان که این کار انجام شود احتمالاً ظرف کمتر از یک هفته روال قانونی آن طی خواهد شد.

این مسئول آگاه در پاسخ به این سوال که آیا جایگزینی برای حاجتی به شورای شهر شیراز وارد خواهد شد؟ گفت: شورای حل اختلاف استان فارس باید تصمیم نهایی در زمینه جایگاه این عضو شورای شهر شیراز را اتخاذ کند و پیش بینی می شود این تصمیم ظرف حداکثر یک هفته آینده گرفته شود.

 

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.