سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: دولت در لایحه خود این گونه آورده بود که معاونت جوانان از وزارت ورزش انتزاع و در قالب سازمان جوانان زیرنظر رئیس جمهور فعالیت خود را ادامه دهد که اعضای کمیسیون تصویب کردند که این معاونت به سازمان تبدیل شود اما زیرنظر وزارت ورزش به کار خود ادامه دهد.

به گزارش جماران؛ سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: با مصوبه کمیسیون اجتماعی معاونت جوانان وزارت ورزش به سازمان جوانان تبدیل می‌شود اما زیرنظر وزارت ورزش به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

جلیل مختار نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به نشست امروز کمیسیون مجلس، گفت: در جلسه امروز لایحه انتزاع معاونت جوانان از وزارت ورزش و جوانان و تشکیل سازمان جوانان مورد بحث و بررسی قرار گرفت و به تصویب اعضای کمیسیون رسید.

وی افزود: دولت در لایحه خود این گونه آورده بود که معاونت جوانان از وزارت ورزش انتزاع و در قالب سازمان جوانان زیرنظر رئیس جمهور فعالیت خود را ادامه دهد که اعضای کمیسیون تصویب کردند که این معاونت به سازمان تبدیل شود اما زیرنظر وزارت ورزش به کار خود ادامه دهد. 

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار داشت: همچنین در این جلسه موضوع انتقال سوابق فرهنگیان از صندوق بازنشستگی کشوری به صندوق بازنشستگی تأمین اجتماعی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و قرار شد طرحی در این باره در کارگروه تخصصی تدوین و به مجلس ارائه شود.

مختار در پایان خاطرنشان کرد: علاوه بر این در جلسه امروز طرح استفساریه‌ای مطرح شد که آیا مزایای بند «ج» ماده 112 قانون برنامه ششم توسعه که مربوط به کسانی است که در مناطق جنگی فعالیت می‌کردند آیا شامل حال کسانی که امروز بازنشسته شده‌اند و در آن ایام در مناطق جنگی مشغول به کار بوده‌اند نیز می‌شود که جواب استفساریه بله بود و این مزایا شامل حال این افراد نیز می‌شود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.