اخبار مرتبط

واشنگتن پست در سرمقاله خود نوشت:

سرپرست نمایندگی آمریکا در سازمان ملل متحد گفت: حمله این هفته علیه زیرساخت های سعودی آخرین نمونه های بی ثباتی در این منطقه است. این حملات، تهدیدهای درگیری را می گسترانند و فرایند به رهبری سازمان ملل متحد و فعالیت های گریفیث را تضعیف می کنند.

به گزارش جماران؛ سرپرست نمایندگی آمریکا در سازمان ملل متحد، خواستار توقف حملات پهپادی انصارالله علیه مواضع سعودی شد و ادعا کرد: ایران با نادیده گرفتن ممنوعیت ارسال تسلیحات به یمن، باعث طولانی شدن این جنگ شده است.

جاناتان کوهن روز چهارشنبه در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد که درباره یمن برگزار شد، افزود: تضعیف فرایند سازمان ملل متحد نمی تواند تحمل شود. اعضای شورای امنیت باید چگونگی پاسخگو نگهداشتن طرف ها را مد نظر قرار دهند اگر آنها توافق استکهلم را اجرا نکنند. 

وی ادامه داد: جنگیدن در سراسر کشور و نه فقط در حدیده باید متوقف شوند. حوثی ها باید حملات پهپادی را علیه شهروندان خودشان و همسایگانشان پایان دهند و ایران باید ارسال سلاح به حوثی ها را متوقف کند.

سرپرست نمایندگی آمریکا در سازمان ملل متحد اضافه کرد: حمله این هفته علیه زیرساخت های سعودی آخرین نمونه های بی ثباتی در این منطقه است. این حملات، تهدیدهای درگیری را می گسترانند و فرایند به رهبری سازمان ملل متحد و فعالیت های گریفیث را تضعیف می کنند.

این دیپلمات آمریکایی هرگز به انهدام زیر ساخت های یمن که با نزدیک به پنج سال تجاوز سعودی ها با استفاده از سلاح های زیبای ساخت آمریکا انجام شده است، اشاره ای نکرد.

کوهن با یادآوری تاکید کمیته تحریم ها برای پیروی کردن همه اعضای سازمان ملل از ممنوعیت های مندرج در قطعنامه 2216، اظهار کرد: ما نمی توانیم از زمان شروع جنگ و از زمان ممنوعیت تسلیحاتی شورای امنیت، این واقعیت را نادیده بگیریم که حوثی ها از تسلیحات پیشرفته برای تهدید همسایگان یمن استفاده کرده اند. 

وی در این بیانیه خود به اظهارات معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در امور کمک های اضطراری و بشردوستانه هم توجه نکرد که وضعیت انسانی در یمن را به خاطر حملات ائتلاف سعودی و محاصره مردم بی گناه، فاجعه بار توصیف کرد.

سرپرست نمایندگی آمریکا در سازمان ملل متحد افزود: حوثی ها موشک های بالستیک با برد بالا و پهپادهایشان را توسعه ندادند و کارگروه تخصصی یمن هم بارها گفته است این سلاح ها ویژگی های طراحی ایرانی ها را دارند. 

کوهن ادامه داد: وقتی پرسیده می شود که این سلاح ها چه زمانی در یمن تمام می شوند، ایران هرگز توضیح معتبری ارائه نداده است. نقض ممنوعیت ارسال تسلیحاتی یمن از سوی ایران نه تنها قطعنامه های شورای امنیت را به سخره گرفته است بلکه جنگ را طولانی کرد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

واشنگتن پست در سرمقاله خود نوشت:

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.