اخبار مرتبط

دادستان دادگاه ویژه محاکمه صدام و سخنگوی رسمی «سید مقتدا صدر» (رهبر جریان صدر و حامی فراکسیون بزرگ «سائرون» در پارلمان عراق) گفت که نباید در برابر سیاست های خصمانه آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران سکوت کرد.

به گزارش جماران، «سید جعفر الموسوی» حقوقدان برجسته و دادستان سابق دادگاه ویژه محاکمه صدام دیکتاتور پیشین عراق روز دوشنبه در گفت وگوی اختصاصی با ایرنا با عنوان این مطلب افزود که اگر امروز در برابر اقدامات غیرقانونی و سیاست های خصمانه و تهدیدهای آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران سکوت شود، هیچ کشوری در آینده از اعمال فشارها و دخالت ها و تهدیدهای آمریکا در امان نمی ماند.
وی اضافه کرد که نباید اجازه داد که دخالت در امور دیگر کشورها به رویه ای برای آمریکا تبدیل شود.
این حقوقدان برجسته حقوق بین الملل افزود که سیاست های خصمانه آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران در تعارض با قوانین بین المللی و قوانین ویژه حقوق بشر است و به همین دلیل باید با این رویه سیاسی آمریکا اعلام مخالفت شود.
وی تاکید کرد که براساس قوانین بین المللی هیچ کشوری – خواه آمریکا یا هر کشور دیگر – حق ندارد که امنیت و صلح کشورهای دیگر را تهدید کند.
سخنگوی رسمی مقتدا صدر اضافه کرد که سیاست های هالیوودی آمریکا برای دخالت در امور داخلی و حاکمیت دیگر کشورها، بر هیچ کسی پوشیده نیست و بر کشورهای منطقه و جهان است که در برابر این سیاست ظالمانه آمریکا ایستاده و آن را رد کنند.
الموسوی در خصوص سیاست های خصمانه آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران گفت که کاملا واضح است که آمریکا با سیاست خصمانه خود علیه ایران، فقط جمهوری اسلامی ایران را هدف قرار نداده بلکه دنبال جای پا در منطقه است تا چهره منطقه بلکه برخی کشورها را تغییر دهد.
وی خاطرنشان ساخت که همه کشورهای منطقه در معرض این سیاست های وحشیانه و یکجانبه گرای آمریکا هستند بنابراین بر همه کشورهای منطقه است که با این سیاست آمریکا مخالفت کنند.
این عضو کارد رهبری جریان صدر اضافه کرد که جریان صدر مخالف سیاست های دولت ترامپ و کاخ سفید است زیرا آن را سیاستی یکجانبه گرا و ظالمانه و سلطه گرا و دخالت در امور دیگر کشورها می داند.
وی اضافه کرد که همه باید بدانند که اگر امروز دخالت در امور داخلی ایران اتفاق بیفتد هیچ کشوری از این دخالت های آمریکا در امور داخلی اش در امان نخواهد ماند و آمریکا دخالت در سیاست های جهانی را به رویه برای خود تبدیل خواهد کرد.
جعفر الموسوی در پاسخ این سوال که آیا مقامات سفارت آمریکا در بغداد و مسوولان آمریکایی که به عراق سفر و با بسیاری از رهبران سیاسی عراقی دیدار می کنند تاکنون با مقتدا صدر دیدار داشته اند تاکید کرد که به هیچ وجه تاکنون بین مقتدا صدر و مسوولان آمریکایی دیداری اتفاق نیفتاده است.
وی تاکید کرد که سید مقتدا صدر دیدار اتباع خود در جریان صدر را با مقامات و مسوولان آمریکایی کاملا ممنوع کرده و تاکنون نیز هرگز هیچ عضو صدری با آمریکایی ها جلسه ای نداشته است.
وی یکی از علل عدم دیدار مقتدا صدر با آمریکایی را همین سیاست های خصمانه و ظالمانه و سلطه گر آمریکا ذکر کرده است.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.