اخبار مرتبط

قیمت سبد نفتی اوپک از بالاترین قیمت این نوع نفت که در 11 آوریل رقم خورد 4.38 دلار فاصله گرفت.

به گزارش جماران؛ قیمت سبد نفتی اوپک به 69.66 دلار در هر بشکه کاهش یافت که از بالاترین قیمت این نوع نفت در سال جاری 4.38 دلار کمتر است.

سازمان کشورهای صادرکننده نفت، اوپک، در آخرین به‌روز رسانی سایت خود اعلام کرد، هر بشکه سبد نفتی این سازمان پنج شنبه گذشته با 22 سنت کاهش 69.66 دلار در هر بشکه فروخته شد.

سبد نفتی اوپک روز چهارشنبه 10 می (20 اردیبهشت) 69.88 دلار در هر بشکه معامله شده بود.

به این ترتیب، قیمت سبد نفتی اوپک از بالاترین قیمت این نوع نفت که در 11 آوریل رقم خورد 4.38 دلار فاصله گرفت.

رکود سبد نفتی اوپک در سال 2019 در 11 آوریل به 70.41 دلار در هر بشکه رسیده بود.

کمترین قیمت سبد نفتی اوپک نیز به دوم ژانویه (12 دی) بازمی‌گردد.

سبد نفتی اوپکی سال 2019 را با 52.14 دلار در هر بشکه آغاز کرد که پایین‌ترین قیمت این نوع نفت از ابتدای سال جدید به شمار می‌رود.

قیمت نفت در بیشتر معاملات روز جمعه ثابت بود و متوسط قیمت در هفته گذشته به علت تنش‌های تجاری میان آمریکا و چین که برکمی عرضه در بازار و انتظار برای افزایش پالایش در آمریکا پیشی گرفت، کاهش یافت.

پس از یک هفته بی‌ثبات، سرمایه‌گذاران در مورد احتمال یک جنگ تجاری طولانی و تلخ و تند میان آمریکا و چین نگرانند.

دونالد ترامپ، روز جمعه گفت هیچ عجله‌ای برای امضای توافق تجاری با چین ندارد بطوریکه یک سری تعرفه‌های جدید بر کالاهای چینی وضع کرد.

تشدید تنش‌‌ها میان دو مصرف‌کننده بزرگ‌ نفت در جهان می‌تواند بر تقاضا برای نفت اثر بگذارد. آماری آژانس بین‌المللی انرژی نشان داد آمریکا و چین روی هم 34 درصد از مصرف نفت جهان در سه ماهه نخست 2019 را در اختیار دارند.

سبد نفتی اوپک متشکل از نفت سنگین ایران، نفت سبک عربستان، نفت سبک بصره عراق، نفت صحرای الجزایر، نفت اورینت اکوادور، نفت صادراتی کویت، سیدر لیبی، بونی لایت نیجریه، نفت موربان امارات، مارین قطر، مِرِی ونزوئلا، گیراسول آنگولا، رابی لایت گابن، نفت دجنو کنگو و نفت زفیرو گینه است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.