اخبار مرتبط

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در حالی که می گفت همه کارهای ما جنبه دفاعی دارد، ایران را سردمدار حمایت از تروریسم در جهان نامید و ادامه داد: اگر این رفتار آنها بدون سلاح اتمی است تصور کنید با داشتن یکی از این سلاح ها چگونه خواهد شد.

به گزارش جماران؛ نماینده ویژه آمریکا در امور ایران گفت ما خواستار توافق بهتر با ایران و نه جنگ هستیم.

برایان هوک روز یکشنبه در گفت و گو با ساندی تایمز این مطلب را مطرح کرد و افزود نسبت به درگیری های بالقوه نگرانی ندارد و اقدامات آمریکا فقط پاسخی به تهاجم ایرانی ها است.

وی در حالی که می گفت همه کارهای ما جنبه دفاعی دارد، ایران را سردمدار حمایت از تروریسم در جهان نامید و ادامه داد: اگر این رفتار آنها بدون سلاح اتمی است تصور کنید با داشتن یکی از این سلاح ها چگونه خواهد شد.

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران بار دیگر به کارزار فشار حداکثری بر ایران اشاره کرد که شامل خروج از توافق هسته ای 2015، بازگرداندن شدیدترین تحریم ها، قراردادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان یک گروه تروریستی و برداشتن معافیت های خرید نفت می شد.

پس از آنکه جمهوری اسلامی ایران در هجدهم اردیبهشت ماه اعلام کرد بخشی از اقدامات داوطلبانه خود را تحت بند 36 برجام متوقف خواهد کرد، پالس مذاکره از سوی واشنگتن شدت یافت.

'دونالد ترامپ' رییس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه دریک کنفرانس خبری پیشنهاد گفت و گو با ایران را داد و گفت: کاری که آنها باید انجام دهند این است که با من تماس بگیرند و [به صحبت] بنشینند. ما می توانیم توافق کنیم، توافقی منصفانه.

وی افزود: آنها باید تماس بگیرند. اگر این کار را انجام بدهند ما آماده صحبت با آنها هستیم. دوست دارم آنها با من تماس بگیرند.

'مجید تخت روانچی' نماینده دائم ایران در سازمان ملل در واکنش به پیشنهاد ترامپ برای گفت و گو با ایران اظهار داشت: رئیس جمهوری آمریکا ابتدا باید پاسخ دهد چرا میز گفت وگو را ترک کرد. چه تضمینی وجود دارد که او بار دیگر در گفت وگوهای آتی میان ایران و آمریکا عدول نکند؟

'محمد جواد ظریف' وزیر امور خارجه ایران نیز پیشتر در مصاحبه با شبکه سی بی اس گفته بود: میز مذاکره ای هست که هنوز هم وجود دارد. ما آن میز مذاکره را ترک نکرده ایم. ایالات متحده طرفی بود که میز مذاکره را ترک کرد. بقیه اعضای برجام هنوز آنجا هستند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.