کواکبیان گفت: این طرح قرار است در قالب نامه‎ای برای رهبری فرستاده شود. او همچنین خبر داد که مقدمات این نامه انجام شده و تا خرداد ماه نهایی خواهد شد.

به گزارش جماران؛ یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی از تهیه نامه‎ای‎ به رهبر معظم انقلاب، برای درخواست بازنگری در قانون اساسی خبر داد.

مصطفی کواکبیان، نماینده مردم تهران و عضو فراکسیون امید مجلس گفت: ما در حال آماده‌سازی طرحی تحت عنوان جمهوریت سوم هستیم که همان درخواست بازنگری در قانون اساسی از رهبری است.

کواکبیان در ادامه افزود: این طرح قرار است در قالب نامه‎ای برای رهبری فرستاده شود. او همچنین خبر داد که مقدمات این نامه انجام شده و تا خرداد ماه نهایی خواهد شد.

گفتنی‎ است بهمن‎ماه سال گذشته علی لاریجانی، رئیس مجلس نیز در جلسه شورای اداری استان قم از دستور رهبر انقلاب برای اصلاحات ساختاری ظرف چهار ماه آینده خبر داد. علی مطهری، نائب رئیس مجلس نیز در همان ایام در گفت‎وگو با اعتمادآنلاین بر لزوم بازنگری در قانون اساسی تأکید کرده بود.

محمدرضا باهنر، فعال سیاسی اصولگرا و دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری هم گفته بود که به‌جز اصول غیرقابل تغییر مانند «اسلامیت و جمهوریت» بسیاری از اصول دیگر از جمله وجود یک یا دو مجلس قابل تغییر هستند و راه این کار باز است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.