• کدخبر: 1168032
  • منبع: پایگاه اطلاع رسانی دولت
  • نسخه چاپی

اخبار مرتبط

​در ادامه دیدارهای رییس جمهور با وزرا و روسای سازمان های زیرمجموعه ریاست جمهوری، روز پنجشنبه عیسی کلانتری، رییس سازمان محیط زیست، به دیدار رییس جمهور رفت و ضمن ارائه گزارش عملکرد سازمان در سال ۹۷، برنامه های این سازمان برای سال ۹۸ را تشریح کرد.

به گزارش جماران؛ در این دیدار، اهمّ اقدامات سازمان، براساس ابلاغ ریاست جمهوری، در چهار حوزه، شامل: مقابله با گردوغبار، احیای تالاب ها، مقابله با آلودگی هوا و دفع پسماندها، از جانب عیسی کلانتری مطرح شد.

کلانتری با بیان اینکه تاثیر سیلاب ها بر حوزه محیط زیست کشور، چندان خسارت بار نبوده است، دغدغه موجود را احتمال ایجاد گردوغبار، ناشی از خاک های ریزدانه بجا مانده از رسوبات سیل دانست.

وی همچنین بر پیگیری و حل موضوع گردوغبار در استان سیستان و بلوچستان، بعنوان اولویت دولت و سازمان محیط زیست تاکید کرد.

کلانتری، در خصوص وضعیت تالاب های کشور نیز، با توجه به دغدغه رییس جمهور، برای تخصیص مناسب حقابه ها از جانب وزارت نیرو، ازپر آب شدن تالاب های غرب و جنوب غرب کشور، همچنین آبگیری ۲۵ تا ۳۰ درصدی تالاب های سیستان و استان فارس خبر داد.‌  

رییس سازمان حفاظت محیط زیست، در حوزه مدیریت و دفع مناسب پسماندها، با توجه به حذف بودجه یک میلیارد دلارى پیشنهادى دولت توسط مجلس در بودجه ٩٧ و عدم ارائه آیین نامه لازم براى استفاده از اعتبار هزار میلیارد تومانى توسط وزارتخانه هاى ذیربط در سال گذشته، تلاش های انجام شده در این زمینه را صرفا اقدامات جاری شهرداری ها دانست و توجه بیشتر مجلس و دولت در این زمینه را خواستار شد.

کلانتری، در زمینه وضعیت هوای کلانشهرها، ضمن اعلام‌ بهبود چشمگیر شاخص های کیفی هوا در تهران و سایر کلانشهرها، اقدامات انجام شده در خصوص برنامه پایش فراگیر ،تداوم پایش صنایع آلاینده و ایجاد هماهنگی و نظارت بر عملکرد دستگاه های ذیربط را توضیح داد و از همکاری وزارت نفت و شهرداران این شهرها تقدیر کرد.

در ادامه کلانتری گزارشی از وضعیت محیط بانان سازمان و روند تصویب لایحه حمایت از محیط بانان در مجلس شورای اسلامی مطرح و در خصوص تصویب این لایحه طی چند ماه آینده ابراز امیدواری کرد. 

وى همچنین با تبیین اقدامات انجام شده براى دریاچه ارومیه از پیشرفت به سمت احیاى این دریاچه خبر داد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
  • کدخبر: 1168032
  • منبع: پایگاه اطلاع رسانی دولت
  • نسخه چاپی

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.