• کدخبر: 1143236
  • منبع: خبرگزاری میزان
  • نسخه چاپی

اخبار مرتبط

دومین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمین پرونده موسوم به تعاونی اعتبار اعتماد ایرانیان در دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران در نظام اقتصادی کشور به ریاست قاضی منصوری در مشهد برگزار شد.

به گزارش جماران؛  قاضی منصوری با ذکر مواد قانونی، رسمیت و علنی بودن جلسه را اعلام کرد و از نماینده دادستان خواست تا توضیحات لازم در مورد پرونده را در ابتدای جلسه ارائه نماید.

نماینده دادستان با اشاره به علنی بودن جلسه از متهمان خواست تا از فرصت به وجود آمده برای جبران مافات استفاده نمایند و همکاری‌های لازم برای بازگرداندن اموال سپرده گذاران را با دادگاه معمول دارند.

قاضی منصوری با ذکر مواد قانونی خواستار رعایت نظم توسط حاضران در جلسه شد و خطاب به متهمین گفت: از فرصت پیش آمده برای دفاع از خود استفاده کنند و با صداقت به سئوالات مطرح شده پاسخ دهند.

وی از متهم علی محمدکریم پور فرزند عباسعلی خواست تا در جایگاه متهم قرارگرفته و به سئوالات مطرح شده پاسخ دهد.

عدم رعایت مواد اساسنامه تعاونی، عدم رعایت دستورالعمل‌های بانک مرکزی، اعطای سپرده‌های بلند مدت بدون رعایت تشریفات قانونی، پرداخت تسهیلات به وابستگان، تشویق سپرده گذاران به تجمعات غیرقانونی، بخشی از تخلفات متهم علی محمدکریم پور است.

پس از اتمام توضیحات متهم محمدعلی کریم پور، قاضی منصوری از متهم احمدحاجی زادگان فرزند عباس خواست تا در جایگاه متهم قرار بگیرد و پس از قرائت کیفرخواست و تفهیم اتهام با صداقت به سوالات مطروحه پاسخ دهد.

حیف و میل اموال مردم، مشارکت در کلاهبرداری، عدم رعایت مفاد اساسنامه تعاونی اعتبار اعتماد ایرانیان، عدم اعمال دستورالعمل‌های بانک مرکزی، اتخاذ تصمیمات خلاف قانون و ... از جمله موارد اتهامی مطروحه علیه احمدحاجی زادگان فرزند عباس است.

پس از ارائه توضیحات متهم احمدحاجی زادگان و دفاعیات وکیل مدافع وی و همچنین مطالب ارائه شده توسط وکیل نمایندگان شکات و سخنان نماینده دادستانی، به دستور قاضی منصوری، محمدعلی زنده دل فرزند عبدالله در جایگاه متهم قرار گرفت و از وی خواسته شد تا پس از قرائت موارد اتهامی طبق کیفرخواست صادره از ناحیه دادسرای عمومی و انقلاب مشهد، به اتهامات منتسبه پاسخ دهد.

و سپس مهدی حسام فرزندعلی اصغر به عنوان متهم بعدی برای ارائه توضیحات و به دستور رییس دادگاه در جایگاه متهم قرار گرفت.

گفتنی است پس توضیحات متهم مهدی حسام و دفاعیات وکیل مدافع وی، رییس دادگاه به دلیل طولانی شدن جلسه، ادامه رسیدگی به تخلفات پرونده موسم به تعاونی اعتبار اعتماد ایرانیان را به فردا موکول کرد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
  • کدخبر: 1143236
  • منبع: خبرگزاری میزان
  • نسخه چاپی

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.