اخبار مرتبط

نماینده دائم روسیه در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با انتقاد از سیاست های ترامپ اضافه کرد که آمریکا از کشورهایی که با ایران همکاری می‌کنند، باج‌گیری اقتصادی می‌کند و به تعهدات خود در رفع تحریم‌ها علیه ایران عمل نمی کند.

به گزارش جماران؛ میخائیل اولیانوف نماینده دائم روسیه در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ضمن نکوهش سیاست دولت آمریکا در ترساندن کشورهایی که قصد همکاری با ایران دارند، گفت : مفاد و بندهای اقتصادی برجام لطمه دیده است.

به گزارش بامداد چهارشنبه ایرنا به نقل از آژانس خبرگزاری روسی ایتارتاس، اولیانوف گفت در حالی که مفاد هسته‌ای به صورت موثر اجرا می‌شوند، لطمات سنگینی به مفاد اقتصادی برجام وارد شده است. 

وی با انتقاد از سیاست های ترامپ اضافه کرد که آمریکا از کشورهایی که با ایران همکاری می‌کنند، باج‌گیری اقتصادی می‌کند و به تعهدات خود در رفع تحریم‌ها علیه ایران عمل نمی کند.

«دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا 18 اردیبهشت ماه امسال، خروج آمریکا از برجام را اعلام کرد اما بلافاصله دیگر کشورهای امضا کننده این توافق یعنی انگلیس، فرانسه، آلمان، چین و روسیه ضمن محکوم کردن خروج این کشور از این توافق چندجانبه بین المللی، تاکید کردند که به برجام پایبند مانده و از تجارت شرکت هایشان با ایران حمایت می کنند.

ترامپ با حربه تروریسم اقتصادی و تحریم های یک جانبه غیرقانونی و فشار به جامعه جهانی به دنبال ایجاد جنگ روانی و القای انزوای ایران است، ولی تجربه ماه های اخیر و همراهی نکردن جهان با آمریکا نشان داد که این کشور هیچگاه به هدف خود دست نخواهد یافت.

تحریم هایی که آمریکا یکجانبه علیه ملت ایران اعلام می کند، از مدت ها قبل شروع شده و جامعه جهانی با آنها همراهی نکرده تا جائی که ترامپ مجبور شده است از برخی از آنها عقب نشینی کند.

مقامات ایران نیز اعلام کرده اند که تحریم های جدید آمریکا بیشتر یک موضوع کاملا تبلیغی و روانی است و اتفاق خاصی نخواهد افتاد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.