وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی خواستار اعمال فشار بیشتر بر حماس شد و گفت، جنگ چهارم در نوار غزه حتمی است اما باید آخرین جنگ در این منطقه باشد.

به گزارش جماران،  «آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ پیشین و رئیس حزب «اسرائیل بیتنو» (اسرائیل، خانه ماست) اعلام کرد، تل‌آویو باید فشار بر حماس را شدت دهد و اراده این جنبش برای مقابله با رژیم صهیونیستی را در هم بشکند.

بر اساس گزارش وبگاه «0404»، لیبرمن گفت: من از رویارویی با حماس سخن می‌گویم، موضوعی که راه فراری ندارد و تنها سوال، زمان وقوع این رویارویی است؛ حماس در نوار غزه موشک‌های دوربرد دقیقی دارد که می‌تواند اسرائیل را هدف قرار دهد.

وی در ادامه تصریح کرد، دولت رژیم صهیونیستی می‌‌خواهد با اجازه ورود 15 میلیون دلار پول قطر به غزه در هر ماه، جنگ با حماس را به تأخیر بیندازد. از نظر عملی، این پول‌ها جز باعث نزدیک شدن رویارویی نظامی و تشدید آن نمی‌شود؛ جنگ چهارم در نوار غزه باید آخرین (جنگ) باشد نه فقط مرحله‌ای موقت برای درگیری‌های بیشتر.

رژیم صهیونیستی در سال‌های اخیر از جمله در سال‌های 2008، 2012 و 2014 علیه نوار غزه جنگ نظامی به راه انداخته و هر بار با مقاومت جنبش‌های فلسطینی در این منطقه روبه‌رو شده است.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کلمات کلیدی جنگ غزه لیبرمن
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.