رییس سازمان جهاد کشاورزی ایلام از آغاز مبارزه با ملخ صحرایی در مناطقی از جنوب این استان خبر داد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی ایلام گفت: مبارزه با ملخ های صحرایی از امروز در مناطقی از جنوب استان آغاز شد.

به گزارش جماران، محمدعلی اقدسی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر اساس گزارش های دریافتی طی روزهای جمعه و شنبه سال جاری توده ای از ملخ های صحرایی در حدفاصل دشت عباس از توابع شهرستان دهلران و مورموری از توابع شهرستان آبدانان در جنوب استان ایلام مشاهده شد.

وی افزود: با شناسایی دقیق محل تجمع این ملخ ها از امروز عملیات سم پاشی توسط یک فروند هواپیمای سم پاش شروع شده است و برای مهار این ملخ ها اداوات مناسب سم پاشی و گروه های سم پاش در منطقه حضور دارند.

اقدسی یادآور شد: این ملخ ها ۳۰۰ هکتار از اراضی مرتعی و تپه ماهور این مناطق را آلوده کرده و پیش بینی می شود تا پایان هفته جاری عملیات سم پاشی با نابودی کامل این توده به اتمام برسد.

وی تاکید کرد: باتوجه به اینکه آلودگی ها از اراضی زراعی و کشاورزی کشاورزان منطقه دور است، بنابراین سم پاشی مناطق آلوده هیچ آسیبی به مزارع کشاورزان وارد نمی کند.

اقدسی گفت: این ملخ ها هم اکنون در مرحله باروری و زایشی هستند که در صورت تعلل در مبارزه و سم پاشی موجب تخم ریزی و زاد و ولد ملخ ها شده و تعداد آنها ازدیاد پیدا می کند و در آن صورت مبارزه و مهار انها سخت خواهد بود.

وی افزود: منشا ورود این توده به استان ایلام مناطق جنوبی کشور است که عمدتا از سوی کشورهای منطقه چون عراق و عربستان وارد کشور  می شوند.

وی یادآور شد: با پایان یافتن عملیات سم پاشی علیه این توده، روند پایش و رصد ملخ های صحرایی کماکان ادامه خواهد یافت.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.