شهرام کاکایی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از این تعداد صدور سند ۲۱۴ جلد سند مربوط به مناطق روستایی و ۱۵۸ جلد سند نیز مربوط به مناطق شهری (شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت) بوده است.

وی افزود: علاوه بر این با هدف ساماندهی نظام مالکیت منازل مسکونی روستایی، تاکنون بیش از ۲۵ هزار و ۹۵۵ جلد سند مالکیت منزل در روستاهای بالای ۲۰ خانوار و ۲ هزار و ۱۷۴ جلد شهری (شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت) در این استان صادر شده است.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایلام تاکید کرد: صدور سند برای خانه های روستایی و شهرهای کوچک تضمین مالکیت و ارزش دادن به تثبیت مالکیت خانه های مسکونی، جلوگیری از تعارض مالکان و وجود وثیقه ای مطمئن برای اخذ تسهیلات را درپی دارد.

کاکایی با بیان اینکه روستاها امروز به عنوان محورهای پیشرفت کشور هستند، گفت: توسعه روستاها به عنوان محرک پیشرفت شهرها می تواند یک رشد متوازن و مطلوب در استان را رقم بزند.

فقدان سند ثبتی برای املاک مسکونی و زراعی یکی از دغدغه ها و مشکلات اهالی روستایی و شهرهای کوچک استان ایلام محسوب می شود که داشتن آن لازمه اعمال حق مالکیت است.

از جمله تبعات فقدان سند املاک برای اهالی روستایی استان ایلام محرومیت آنان از تسهیلات تکلیفی بانک ها است که عمدتا با بهره کم وحمایتی پرداخت می شود .

جمعیت ۵۸۰ هزار نفری استان ایلام با نسبت تقریبا مساوی جمعبت شهری و روستایی در ۱۰ شهرستان، ۲۵ شهر و بیش از ۶۰۷ روستا سکونت دارند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.