محمد نوذری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این رزمایش همزمان با سراسر کشور در تمام فرمانداری های ۱۰ گانه استان ایلام نیز اجرا می شود.

وی در مورد چگونگی برگزاری این رزمایش افزود: با توجه به اینکه ثبت نام نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از دهم آذرماه شروع می شود، در این رزمایش سیستم های الکترونیکی ثبت نام مورد سنجش قرار می گیرد.

معاون استاندار ایلام یادآور شد: همچنین در قالب این رزمایش میزان آمادگی افرادیکه مسوول ثبت نام نامزدها هستند، سطح تسلط آنها به سامانه ثبت نامی نیز سنجیده می شود.

نوذری اضافه کرد: باتوجه به اینکه مراحل ثبت نام الکترونیکی انجام می گیرد، لزوم ارزیابی و آماده باش مسوولان ثبت نام و کارایی سیستم ها در فرآیند ثبت نام پیش از موعد ضروری است که در قالب رزمایش در همه فرمانداری ها فردا انجام می پذیرد.

فعالیت ستاد انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی استان ایلام دوشنبه ۲۷ آبانماه با حضور استاندار ایلام، رئیس هیات نظارت بر انتخابات، معاون سیاسی امنیتی استاندار و فرمانداران شهرستان‌های ۱۰ گانه استان آغاز شد.

 انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ۲ حوزه انتخابیه شمال و جنوب استان ایلام همزمان با سراسر کشور روز جمعه دوم اسفندماه سال جاری برگزار می‌شود.

شهرستان‌های ایلام، ایوان، سیروان، چرداول، ملکشاهی و مهران در حوزه انتخابیه شمال و شهرستان‌های بدره، دره شهر، دهلران و آبدانان نیز در حوزه انتخابیه جنوب استان ایلام قرار دارند.

بررسی انتخابات مجلس شورای اسلامی در ۱۰ دوره قبل نشان می‌دهد تنها ۲ بار سرنوشت انتخابات در این استان در دور اول مشخص شده و هشت بار معادل ۸۰ درصد به دور دوم کشیده شده است.

 تعداد شعب اخذ رای انتخابات مجلس در استان ۵۵۰ شعبه است که از این تعداد  ۳۶۸ شعبه ثابت و ۱۸۲ شعبه سیار است که این تعداد در انتخابات دور قبل مجلس شورای اسلامی در استان ۵۳۱ شعبه بود. 

استان ایلام دارای سه کرسی از صندلی‌های مجلس شورای اسلامی است که در حال حاضر سلام امینی، جلال میرزایی و شادمهر کاظم زاده عهده دار این سه کرسی هستند.

شعار امسال انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، گام دوم انقلاب، قانونمداری، بی‌طرفی و انسجام ملی است.

شروع به کار رسمی فرایندهای اجرایی انتخابات از تاریخ دهم آذرماه با ابلاغ دستور شروع انتخابات از سوی وزیر کشور به فرمانداران مراکز حوزه انتخاباتی آغاز می‌شود.

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و نخستین انتخابات میان‌ دوره‌ای دوره پنجم مجلس خبرگان رهبری دوم اسفندماه امسال در سراسر کشور برگزار می‌شود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.