سرهنگ ابراهیم حسن آبادی روز سه شنبه در آئین معارفه فرمانده یگان حفاظت امور اراضی سازمان جهادکشاورزی استان ایلام اظهار داشت: پیشگیری از تغییر کاربری اراضی کشاورزی در دستور کار این یگان قراردارد و با متخلفان و عاملان تغییر کاربری و ساخت و ساز غیر قانونی اراضی کشاورزی برخورد قاطع خواهد شد.

وی افزود: سامانه ۱۳۱ پل ارتباطی بین مردم و یگان حفاظت از امور اراضی کشور است تا هرگونه تخلف یا موضوع مرتبط با اراضی از طریق این سامانه گزارش داده شود.

حسن آبادی یادآور شد: از طریق سامانه ۱۳۱ اخبار و گزارش های مردمی در حوزه تغییر کاربری اراضی دریافت، رصد و پیگیری می شود تا با برخورد جدی و بدون اغماض با متخلفان، میزان تخلف ها در زمینه تغیر کاربری اراضی کاهش یابد.

وی با اشاره به اینکه برخورد با متخلفان در دستور کار یگان حفاظت اراضی قرار دارد، اضافه کرد: ساماندهی واحدهای گشتی از اولویت های یگان است و ۳۵۵ واحد گشت واکنش سریع برای حفاظت از عرصه های زراعی در کشور فعالیت دارد.

وی با بیان این که افرادی با عناوین مختلف نگاه به تغییر کاربری اراضی ملی دارند، گفت: قبل از هرگونه تغییر کاربری این افراد با مراجعه به جهاد کشاورزی از مجوز ساخت و ساز برابر قانون اطلاع و سپس اقدام به این امر کنند چرا که قانونگذار برابر ماده یک قانون حفظ کاربری اراضی، تغییر اراضی کشاورزی را ممنوع کرده است.

 حسن آبادی با بیان اینکه جز در موارد استثناء و بر اساس تبصره یک ماده یک تغییر اراضی به کمیسیون ارجاع و در آن مطرح خواهد شد، افزود: اگر ضرورت تغیر کاربری اراضی احراز شود، تغییر کاربری در کمیسیون بر اساس قوانین انجام خواهد شد.

فرمانده یگان حفاظت از اراضی ملی تاکید کرد: بر اساس ماده ۱۰قانون حفظ کاربری اراضی با کسانی که آگاهانه و عامدانه اقدام به تغییر کاربری اراضی کنند برخورد قانونی خواهد شد.

 در پایان این مراسم سرهنگ مجتبی همتی به عنوان فرمانده یگان حفاظت از امور اراضی سازمان جهادکشاورزی استان ایلام منصوب شد.

استان ایلام دارای ۳۴۰ هزار هکتار اراضی زراعی است که ۹۰ هزار هکتار آن را آبی و  مابقی دیم تشکیل داده است.

کشت کلزا، جو، گندم، زعفران، چغندرقند، گیاهان دارویی و گل های تزئینی، صیفی و سبزی از مهمترین محصولات زراعی استان ایلام است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.