بر اساس اعلام روز سه شنبه پایگاه اطلاع رسانی پلیس ایلام، سردار نورعلی یاری اظهار داشت: در راستای طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز ماموران انتظامی شهرستان مهران کنترل و نظارت بر خودوهای عبوری در محورهای موصلاتی را در دستور کار قرار دادند.

وی افزود: ماموران انتظامی ایست بازرسی جندالله در حین انجام وظیفه به یک دستگاه تریلر مشکوک و جهت بررسی بیشتر آن را متوقف و ۲۰۰ راس گوسفند قاچاق و بدون هرگونه مجوز از آن کشف کردند. 

سردار یاری با اشاره به اینکه ارزش این محموله قاچاق توسط کارشناسان پنج میلیارد ریال تعیین شده است، گفت: در این راستا یک متهم دستگیر و تحویل مراجع قضائی شد.

سردار یاری با بیان اینکه پلیس در راستای برخورد با قاچاقچیان از هیچ گونه تلاشی دریغ نخواهد کرد از مردم خواست: در صورت مشاهده هرگونه فعالیت از سوی سودجویان از طریق سامانه تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

انتقال و قاچاق دام مولد(بره ماده‌ای که هنوز تولیدمثل نکردهاست) از طریق مرزهای جنوبی کشور تهدیدی بالقوه و جدی است که می تواند به  تخریب زیرساخت های معیشت دامپروری به عنوان یکی از اصلی ترین زمینه های اشتغال و تولید استان مرزی ایلام منجر شود.

دامداران استان ایلام با پرورش حدود ۲.۵ میلیون راس دام سالانه ۲۵ هزار تن گوشت قرمز تولید و به بازارهای کشور عرضه می کنند.

شهر مرزی مهران در استان ایلام با حدود ۲۳۰ کیلومتر فاصله با بغداد نزدیک‌ترین شهر مرزی کشورمان به پایتخت عراق و عتبات عالیات است که امروز به کانون فعالیت‌های صادراتی و تردد زائران با کشور همسایه تبدیل شده است.

شهرستان مرزی مهران در ۸۵ کیلومتری جنوب غربی ایلام قرار دارد. 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.