شاپور تقی پور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مراحل تکمیلی این پروژه در حال انجام است و با روشن‌شدن کوره شماره یک، گروه الفین یک گام به بهره‌برداری نزدیک‌تر شده است.

وی افزود: روشن شدن شعله های این مشعل ها نویدبخش آینده‌ای روشن برای مردم استان ایلام و همچنین کارکنان شرکت پتروشیمی ایلام خواهد بود.

مدیر عامل شرکت پتروشیمی ایلام با تقدیر از کارکنان واحد الفین یادآور شد: امیدواریم با کمک همکاران قدم‌های محکم‌تری جهت راه‌اندازی الفین سیزدهم و رشد تولید ملی در سال رونق تولید و همچنین تعالی جایگاه بلند صنعت پتروشیمی برداشته شود.

تقی پور تاکید کرد: از سال ۹۲ که هلدینگ خلیج فارس وارد مجتمع پتروشیمی ایلام شد کوشش ‌های مستمر و قابل توجهی در راستای تکمیل پروژه‌ الفین و گوگرد زدایی آغاز شد.

وی اضافه کرد: بر پایه برنامه ‌ریزی ها، پتروشیمی ایلام در بلند مدت خوراک مورد نیاز را از پالایشگاه گاز ایلام دریافت خواهد کرد که برای تخصیص ۱۰۰ درصدی خوراک نیازمند توجه ویژه مدیران ارشد وزارت نفت است.

تقی پور اظهار داشت: الفین از طریق سه خط لوله از پالایشگاه گاز ایلام خوراک دریافت می‌کند که پس از فرایند شیرین‌سازی در واحد SRU تبدیل به گاز اتیلن می‌ شود.

مدیرعامل پتروشیمی ایلام با بیان اینکه واحد الفین سالانه ظرفیت تولید بیش از ۷۵۰ هزار تن اتیلن، پروپیلن، برش‌های چهار کربنه و بنزین پیرولیز خواهد داشت، افزود: بهره برداری از این پروژه کمک شایانی به رفع محرومیت از چهره استان ایلام خواهد داشت.

به گزارش ایرنا، مجتمع پتروشیمی ایلام با حدود ۲ هزار نیروی انسانی متخصص و کارگر، بزرگترین شرکت خصوصی در استان ایلام و همچنین بزرگترین مجتمع پتروشیمی در غرب کشور است.

در صورت بهره برداری از فاز دوم (واحد الفین)، پتروشیمی ایلام ظرفیت تولید به ۴۵۰ هزار تن اتیلن در سال خواهد رسید.

طرح احداث پتروشیمی ایلام پس از مطالعات فراوان در شرکت ملی پتروشیمی به تصویب رسید و در سال ۸۱ عملیات احداث این مجتمع پتروشیمی در بخش چوار در زمینی به مساحت ۱۲۲ هکتار در فاصله ۱۸ کیلومتری از شهر ایلام آغاز شد.

این مجموعه با هدف اشتغال زایی و رونق اقتصادی احداث شده و تا امروز شرایط اشتغال برای بالغ بر ۲۱۹۰ نفر را بصورت مستقیم و غیر مستقیم فراهم آورده است.

بیش از ۳.۵ درصد از ذخایر نفتی و ۱۱ درصد از ذخایر گازی کشور در استان ایلام قرار دارد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.