رضا اسماعیلی روز دوشنبه در جریان بازدید از روند بازسازی مناطق سیل زده بخش ماژین از پرداخت یک هزار و ۵۲۸ فقره تسهیلات به مردم این منطقه خبر داد و گفت: بخش ماژین بر اساس سرشماری سال ۹۵ یک هزار و ۱۷۲ خانوار جمعیت دارد که تاکنون یک هزار و ۵۲۸ فقره تسهیلات تعمیر، احداث و معیشتی توسط بنیاد مسکن به آنان پرداخت شده است.

وی افزود: بنیاد مسکن استان نهایت تعامل را با مردم بخش ماڑین دارد بگونه ای که واحدهای دارای چند خانوار، واحدهای خالی از سکنه ای که متقاضی تمایل به تخریب یا تعمیر آن داشته و حتی واحدهای قدیمی و مخروبه که مالک آنها قصد نوسازی داشته اند نیز از این تسهیلات بهره مند شده اند.

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایلام به خدمات انجام شده در بخش ماژین اشاره و تاکید کرد: تاکنون ۲۶۰ میلیارد ریال وام قرض الحسنه و ۴۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض به مردم سیل زده بخش ماڑین پرداخت شده است.

اسماعیلی اضافه کرد: تسهیلات پرداختی به سیل زدگان بخش ماژین یک هزار و ۵۴۸ فقره بوده که از این تعداد ۳۸۰ واحد احداثی، ۷۹۹ واحد تعمیری و ۳۸۹ فقره نیز تسهیلات معیشتی است که نشانه توجه این بنیاد به مردم این منطقه بوده است.
 
وی ارائه نقشه و پروانه ساختمانی و نظارت رایگان به ۳۸۰ واحد شهری و روستایی را از دیگر خدمات این بنیاد عنوان کرد و گفت: توزیع یک هزار و ۲۱۸ تن سیمان رایگان معادل ۲۴ هزار و ۳۶۰ کیسه از دیگر کمک های صورت گرفته به مردم بخش ماڑین بوده است.

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایلام به واحدهای احداثی شهر ماژین اشاره کرد و گفت: در مرحله نخست ۲۴ نفر برای اخذ تسهیلات احداثی در شهر ماژین به بانک معرفی شده اند که بدلیل عدم پیگیری و یا تخریب واحد قبلی از سوی متقاضیان تنها ۲ نفر موفق به دریافت تسهیلات شده اند.

اسماعیلی افزود: در مرحله دوم نیز ۴۰ نفر از شهر ماژین جهت وام احداثی به بانک های عامل معرفی شده اند  که در حال دریافت پروانه و شروع ساخت هستند.

 وی اظهار داشت: با هماهنگی شورای شهر و شهردار ماژین و با نظر مساعد مدیرکل بنیاد مسکن تعداد ۳۰ فقره وام احداثی دیگر که حاضر به رعایت ضوابط شهرداری و اصول فنی شدند، در دست اقدام هستد.

اسماعیلی با اشاره به اینکه در شهر ماژین ۳۵۴ وام تعمیری  پرداخت شده است، تاکید کرد: بنیاد مسکن استان مساعدت زیادی در بخش ماژین داشته بگونه ای که در بسیاری از موارد تسهیلاتی علاوه بر خانوارهای اصلی به خانوارهای فرعی  که در ساختمان سکونت داشته اند پرداخت کرده است. 

وی تصریح کرد: برای کمک به اهالی این منطقه، ارزیابی ها فقط به علت فرسودگی و خسارات بارندگی و جهت بهره مندی اهالی از تسهیلات و کمک بلاعوض سیل در دستور کار قرار گرفته است.

بخش ماژین شهرستان دره شهر در جریان سیل روزهای ۱۱ تا ۱۳ فروردین ماه ۹۸ بیشترین خسارت را در استان ایلام متحمل شد و بسیاری از زیرساخت های این منطقه از بین رفت.

بر اساس ارزیابی های اولیه بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال خسارت در جریان این سیل زیرساخت های ارتباطی و بخش کشاورزی استان ایلام وارد شد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.