علی اصغر کاظمی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: قطعه اول این طرح به طول ۱۳ کیلومتر با پیشرفت فیزیکی ۳۰ درصد در حال اجراست و مطالعه باقی مانده مسیر در استان ایلام به علاوه احداث پل بزرگ گاومیشان به انجام رسیده است.

وی یادآور شد: در صورت تأمین اعتبار لازم ساخت قطعه بعدی نیز اجرایی خواهد شد و از مدیران ارشد استان ایلام درخواست داریم در این خصوص همکاری لازم را با اداره کل راه و شهرسازی استان داشته باشند.

مدیرکل راه و شهرسازی ایلام تاکید کرد: برای اجرای ۱۳ کیلومتر اول این طرح نزدیک به ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه خواهد شد.

کاظمی اضافه کرد:  با نگاه و توجه ویژه دولت تدبیر و امید به حوزه راه هم اینک طرح های عمرانی و راهسازی در نقاط مختلف استان ایلام در حال اجراست که تحولی بزرگ را در سطح استان ایجاد و در آینده نزدیک نیز پروژه های تاثیرگذاری به بهره برداری خواهند رسید.

به گزارش ایرنا، با روی کار آمدن دولت دکتر یازدهم توجه ویژه ای به حوزه راه بویژه استان ایلام بویژه در سه سال گذشته صورت گرفته تا جایی که ۱۶۰ کیلومتر بزرگراه احداث شده که هفت برابر تمام دولت های پس از انقلاب در این استان بوده است. 

همچنین با تلاش مدیریت ارشد استان ایلام و راه و شهرسازی مقدمات ایجاد ۲ بزرگراه کرمانشاه-  حمیل-  ایلام - مهران و همچنین بزرگراه خرم آباد - زال - چیلات - نجف فراهم شده که در مراحل اجرایی قرار دارند.

یکی از آرزوهای دیرینیه مردمان ایلام اتصال استان به خط راه آهن بود که براساس اعلام مدیران مربوطه وعده این خواسته در سفر ریاست محترم جمهوری به ایلام محقق و برآورده خواهد شد.
 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.