اخبار مرتبط

به گزارش شامگاه دوشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی استانداری ایلام، قاسم سلیمانی دشتکی اظهار داشت: از این میزان تردد ۸۰ هزار نفر خروج و بیش از ۹۰ هزار نفر ورود داشته اند.
وی در ادامه از روند معکوس تردد در مرز مهران خبر داد و گفت: از امروز روند ورود زائران به کشور در مرز مهران از میزان خروج پیشی گرفته است و این روند در روزهای آینده با شتاب بیشتری ادامه خواهد یافت.
سلیمانی دشتکی سپس به موضوع تعطیلی مدارس مهران در موج برگشت زائران اشاره کرد و یادآور شد: به خاطر رفاه حال شهروندان مهرانی در روزهای چهارشنبه ۲۴ تا دوشنبه ۲۹ مهر ماه مدارس این شهر در تمام مقاطع تحصیلی تعطیل است.

به گزارش ایرنا، بنابر اعلام رئیس ستاد مرکزی اربعین تاکنون بیش از ۶۰ درصد از مجموع زائران اربعین امسال از مرز بین المللی مهران تردد داشته اند.

شهرستان مرزی مهران در ۸۵ کیلومتری جنوب غربی ایلام با داشتن مرز بین‌المللی از معابر اصلی و مهم تردد خودروهای شخصی، کامیون های حامل کالاهای صادراتی و خودروهای حامل زائران عتبات عالیات است.
پیش بینی می شود در ایام اربعین امسال ۷۰ درصد از مجموع زائران مرز مهران را برای تردد انتخاب کنند و هم اکنون به طور معمول در این ایام روزانه بیش از ۲۰۰ هزار نفر از مرز مهران راهی عتبات عالیات می شوند.

اربعین سال گذشته ۲ و نیم میلیون نفر از مرز مهران عبور کردند که پیش بینی می شود امسال این میزان تردد از سه میلیون نیز فراتر رود.

۷۱۷۲/۶۰۳۲

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.