به گزارش ایرنا، پرویز فتاح روز سه شنبه در دیدار با استاندار ایلام اظهار داشت: در ایام اربعین سراسر ایران در استان ایلام و مرز مهران تجلی می یابد و از تمام اقصی نقاط کشور زائران برای سفر به عتبات عالیات به این مرز سفر می کنند.

وی افزود: هیچ مانعی نمی تواند سد راه زائران در تردد از مرز مهران شود و این مرز اینجا جاذبه و کششی خاص برای زائران اربعین حسینی دارد به طوری که همه زائران تمایل دارند از مرز مهران عبور کنند.


رئیس بنیاد مستضعفان با اظهار شگفتی از جمعیتی که این روزها روانه مرز مهران می شود، یادآور شد: از جمعیت ۴۰ هزار نفری منطقه محرومی چون قلعه گنج کرمان حدود ۲۰ هزار نفر روانه مرز مهران شده است.


فتاح گفت: از تمام ظرفیت های بنیاد مستضعفان برای کمک و خدمات رسانی به زائران و دستگاه های اجرایی خدمات رسان استفاده خواهیم کرد.


وی تلاش های استاندار و مجموعه دستگاه های مرتبط با اربعین را در آماده کردن زیرساخت ها قابل تقدیر دانست و تاکید کرد: با توجه به استقبال کم نظیر زائران از مرز مهران بنیاد مستضعفان نیز بخش عمده ای از امکانات خود را در مسیرهای منتهی به مهران مستقر کرده است.

وی افرود: بنیاد مستضعفان علاوه بر ایجاد یک موکب بزرگ در سه راهی کارزان شهرستان سیروان در استان، ۱۰ میلیون بطری آب، یک میلیون وعده غذا به همراه یک میلیون بطری نوشابه برای خدمت رسانی به زائران اختصاص داده است.
وی اربعین را کمک خدا به مردم استان ایلام قلمداد کرد و یادآور شد: البته مردم ایلام شایسته و استحقاق این لطف و محبت الهی را دارند و به همین خاطر ایلام را پایتخت خادمین اربعین حسینی(ع) می خوانند.

شهرستان مرزی مهران در ۸۵ کیلومتری جنوب غربی ایلام با داشتن مرز بین‌المللی از معابر اصلی و مهم تردد خودروهای شخصی، کامیون های حامل کالاهای صادراتی و خودروهای حامل زائران عتبات عالیات است.

پیش بینی می شود در ایام اربعین امسال ۷۰ درصد از مجموع زائران مرز مهران را برای تردد انتخاب کنند و هم اکنون به طور معمول در این ایام روزانه بیش از ۵۰ هزار نفر از مرز مهران راهی عتبات عالیات می شوند.

۷۱۷۲/۶۱۱۹

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.