اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، حیدر نعمتی روز سه شنبه در نشست با سرمایه گذار طرح بیتومین در ایلام اظهار داشت: خام فروشی مواد معدنی به ضرر استان است زیرا سود و اشتغال حاصل از آن نصیب استان هایی است که مواد در آنها فرآوری می شود.

وی ادامه داد: با توجه به مطالعات  اکتشافاتی که صورت گرفته ذخایر بیتومین استان بیش از ۳۰۰ هزار تن است و اکنون ۶ معدن بیتومین در استان فعالیت می کنند.

معاون استاندار ایلام افزود: بر اساس آمار موجود میزان استخراج سالیانه بیتومین در استان ۲۰ هزار تن است که در صورت راه اندازی واحد فرآوری می توان از این ظرفیت در راستای اشتغال و توسعه استان بهره گرفت.

نعمتی تاکید کرد: وجود معادن غنی بیتومین از ظرفیت های استان برای تولید و اشتغال و درآمد زایی هستند که باید مورد توجه باشند.

وی گفت: خوشبختانه برای تسریع در امر سرمایه گذاری اکنون مجوز بی نام برای ۱۷۳ طرح در استان صادر شده که سرمایه گذاران می توانند با کمترین زمان و فرآیند اداری در استان سرمایه گذاری انجام دهند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام از سرمایه گذار جدید خواست با تکمیل زنجیره ارزش افزوده فرآوری بیتومین در استان از ظرفیت این ماده معدنی در ایلام استفاده کند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، در این نشست مقرر شد  ظرف مدت یک هفته پروانه فعالیت برای شرکت سرمایه گذار جدید در راستای راه اندازی خط فرآوری بیتومین در استان صادر شود.

۷۱۷۷/۶۱۱۹

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.