مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام به اهداف 24 گانه این شرکت برای رسیدن به چشم انداز افق 1404 اشاره کرد و گفت: پالایشگاه گاز ایلام اهداف استراتژیک خود را همراستا با اهداف شرکت ملی گاز ایران تعیین کرده و به همین منظور در این شرکت چشم انداز افق سال ۱۴۰۴ با عنوان شرکت سرآمد پالایش گاز کشور در دسترسی به ۵ هدف کلان در حوزه های تولید ،پژوهش،  HSE ،تعالی سازمانی و بهره وری تدوین شده است .

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، مهندس«شهریار داری‌پور»  اظهار کرد: برای رسیدن به چشم انداز شرکت، اهداف استراتژیک ۲۴ گانه ای تعریف شده که برای رسیدن به این اهداف، در هر یک از واحدهای شرکت نیز اقدامات و پروژه‌های شفافی ترسیم شده است که به صورت مستمر مورد پایش و ارزیابی قرار می‌گیرند تا از روند انجام و پیشرفت آنها اطمینان حاصل شود .

  وی با بیان اینکه  تعمیرات اساسی پالایشگاه از نیمه دوم تیرماه سال جاری شروع شده که با برنامه ریزی هایی که از قبل انجام گرفته، انتظار میرود مطابق برنامه، به کلیه اهداف تعریف شده برسیم، ادامه داد: تعمیرات اساسی شامل تجهیزات ثابت، دوار، تجهیزات برقی و ابزار دقیقی شرکت و همچنین تعویض برخی مواد شیمیایی و انجام نسوزکاری در تجهیزات خواهد بود و در کنار فعالیت های تعمیراتی، فعالیت واحد بازرسی فنی و بازدید از تجهیزات و تحلیل نتایج آنها برای اطمینان از عملکرد تجهیزات انجام می شود .

مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام تصریح کرد: در رابطه با مقوله تولید، خوشبختانه سال گذشته با تلاش و زحمات مستمر کلیه پرسنل، تولیدی پایدار و با تحقق حداکثری تعهد تولید نسبت به سال قبل انجام گرفته که در این راستا یک و نیم میلیارد متر مکعب گاز تصفیه شده به خط انتقال سراسری گاز تزریق شده و بیش از یک و نیم میلیون بشکه میعانات گازی تولید شده است .

داری‌پور خاطرنشان کرد:گوگرد نیز ۶۰ هزار تن تولید شده که نیمی از آن مصرف داخل کشور و نیمی هم به خارج از کشور صادر گردید و حدود ۴۰ هزار تن محصول ال پی جی به مجتمع پارس جنوبی ارسال شده است .

مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام گفت: در صنایع نفت و گاز به واسطه وجود خطرات و پتانسیل حوادث، رعایت ایمنی در کلیه فعالیتها یکی از ارکان مهم انجام کار است، در این شرکت بصورت مستمر برای کلیه پرسنل اعم از رسمی و پیمانکاری دوره های آموزشی ایمنی برگزار می شود و در کنار آن پرسنل واحد HSE با برنامه ریزی و انجام فعالیت‌های مدون، موفق به حداقل رساندن حوادث در طی چند سال گذشته شده اند .

داری پور افزود: پالایشگاههای گاز از جمله صنایعی هستند که در زمان فعالیت به اقلام و تجهیزات یدکی متنوع و زیادی نیاز خواهند داشت که تامین آنها از اهمیت خاصی برخوردار است .

وی ادامه داد: در این شرکت از چند سال قبل نگاه به تامین کالا از تولیدکنندگان داخلی وجود داشته به نحوی که سال گذشته حدود ۶۰ درصد کالاهای خریداری شده از محصولات تولیدکنندگان داخلی و استفاده از توانمندی ساخت داخل کشور بوده که این امر علاوه بر تحقق حمایت از کالای ایرانی موجب رونق تولید در شرکت های تولید کننده داخل کشور بوده است .

مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام تصریح کرد: برای بهره جستن از تولید داخلی، ایجاد تعامل و اعتماد دوجانبه بین تولیدکننده و مصرف کننده و اطمینان خاطر از کیفیت محصول از اهم مسائل است که می‌تواند نگاه به توانمندی ساخت داخل را اثربخش‌تر کند.

وی گفت: خوشبختانه در طی چند سال گذشته، برخی از تجهیزات و اقلام یدکی از طریق مهندسی معکوس و با حمایت از تولیدکننده گان داخلی منجر به ساخت داخل شده که طیف گسترده ای از آنها هم اکنون در سرویس قرار دارند و امیدواریم این مسیر همچنان ادامه یابد .

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA
انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.