اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، محمد اسلامی روز جمعه در نشست مدیریت شورای بحران استان ایلام اظهار داشت: 73 درصد سدهای کشور به لطف بارش های اخیر پر شده و برخی سدها نیز سرریز شده اند.
وی افزود: باید تجهیزات و پیش بینی های هواشناسی دقیق تر و به روز تر باشد هرچند هواشناسی هشدارها و اخطارهای لازم در خصوص سامانه های بارشی قوی را به مراجع ذی صلاح و تصمیم گیرنده به صورت مکرر ارسال می شود.
اسلامی یادآور شد: طبق بررسی های ماهواره ای کشور ایران وارد دوره ترسالی و بارش های سنگین شده که باید زیرساخت های زیربنایی، عمرانی، ابنیه، جاده ها و تمام تاسیسات زیرساختی کشور متناسب با بارش های تند سیلابی تغییر کند.
وی گفت: اولویت و گام اول دولت کمک به مردم خسارت دیده ناشی از سیلاب، اراضی کشاورزی باغی و زارعی، ایتگاه های پمپاژ، جاده ای بین مزارع، ساخت و ساز مسکن ومغازه های آسیب دیده و کسب و کار مردم است.
به دستور اکید وزیر راه وشهرسازی باید روند مرمت، به سازی و به سازی جاده ها و شریان های موصلاتی، ابنیه، پل ها برای خدمات رسانی به مردم گرفتار و آسیب دیده در سیلاب تسریع یابد.
وی اظهار داشت: مقرر شده قرارگاه خاتم در روند ساخت و ساز و بهبود شرایط روستاها و امکانی که به زیر آب رفته اند وارد عمل شود.
وی از فرمانداران، بخشداران و دهیاران خواست بستر مسدود رودخانه ها و خشکه رودها هرچه زودتر آزاد و از ساخت و ساز در حریم یا حاشیه روان آب ها جلوگیری کنند.
اسلامی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ایلام خواست نسبت به تجهیز ناوگان راهداری و تامین راننده این ادوات اقدام کند.
وی تاکید کرد: گزارش های مربوط به وضعیت سیلاب و خسارت های ایجاد شده در استان ایلام در جلسه آتی هیات دولت مطرح و به رئیس جمهور منعکس می شود.
به گزارش ایرنا، جلسه شورای اداری و مدیریت بحران استان ایلام عصر امروز با حضور وزرای بهداشت و راه و شهرسازی، فرمانده هوافضای سپاه پاسداران، نماینده ولی فقیه در استان، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، استاندار و مدیران دستگاه های دولتی برگزار شد.
بازدید از مناطق سیل زده استان ایلام از دیگر برنامه های وزیر راه و شهرسازی و وزیر بهداشت به عنوان نماینده عالی دولت و وزیر معین استان ایلام در زمینه سیلاب است.
7172/6034
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.