احسان احمدی نژاد روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: موج اول بارش های این سیستم از ساعاتی دیگر آغاز و تا آخر وقت پنجشنبه به تناوب ادامه دار د و موج دوم ان روز جمعه با شدت و قدرت ریزش بیشتری روز جمعه فعال می شود.
وی افزود: بارش های این سیستم در نقاط گرمسیر به صورت بارش باران و در مناطق سردسیر و ارتفاعات ریزش ها به شکل برف است و دمای هوا در روز جمعه نسبت به روزهای اخیر کاهش می یابد.
کارشناس پیش بینی هواشناسی ایلام با بیان اینکه دامنه پراکنش سیستم بارشی کل استان ایلام را در بر می گیرد، یادآور شد: با توجه به قدرت بارش ها بویژه در روز جمعه احتمال آبگرفتگی معابر و لغزنده شدن مسیرهای درون و برون شهری دور از انتظار نیست.
احمدی نژاد گفت: وزش باد از روز سه شنبه تا پنجشنبه دیگر پدیده جوی استان ایلام است که به علت وزش باد شدید به خصوص در طی روز چهارشنبه برای جلوگیری از آسیب دیدن احتمالی تاسیسات تمهیدات لازم اندیشیده شود.
وی مه گرفتگی و مه آلود شدن گردنه ها و جاده های کوهستانی، خطر صاعقه و رعد و برق را از دیگر پیامدهای این سیستم بارشی برشمرد و افزود: با توجه به وزش باد شدید در منطقه احتمال وقوع گرد و غبار در روز چهارشنبه در مناطق مرزی وجود دارد.
به گزارش ایرنا، از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون بیشترین بارش نزولات جوی در شهرستان های آبدانان 949 و ایوان با 932 میلی متر و کمترین بارش نیز در شهرستان های مهران با 389 و دهلران با 429 میلی متر باریده و در ایلام نیز 713 میلیمتر بارش ثبت شده است.
7172/6119
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.