روسای جمهوری سنگال، بنین و ساحل عاج و نخست وزیر مالزی با ارسال پیام هایی خطاب به حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رییسی، رییس جمهوری منتخب انتخاب وی به عنوان رییس جمهوری اسلامی ایران را تبریک گفتند.

به گزارش جماران؛ مکی سال رییس جمهوری سنگال در این پیام ضمن آرزوی سلامتی و  موفقیت برای رییس جمهوری منتخب ایران در ایفای مسئولیت جدید، تاکید کرد که مشتاقانه خواستار ادامه روابط دوستانه صمیمی و همکاری نزدیک بین دو کشور است.

پاتریس تالون رییس جمهوری بنین نیز در پیام خود خطاب به رییس جمهور منتخب، مردم و دولت بنین، انتخاب رییس جمهوری منتخب در انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران را به وی و مردم ایران تبریک گفت.

تالون در این پیام تاکید کرد: از فرصت استفاده کرده و بابت روابط دوستانه عالی و همکاری های موجود بین دو کشور تبریک گفته و بر آمادگی کامل خود به همراه جنابعالی جهت تقویت ارتباطات دوجانبه از طریق ایجاد روابط سازنده و برد -برد برای دو طرف تاکید می کنم.

السن واتارا رییس جمهوری ساحل عاج  نیز امروز در پیام تبریک خود به سید ابراهیم رییسی رییس جمهوری منتخب از سوی خود، مردم و دولت ساحل عاج انتخاب وی در انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران را تبریک گفت.

رییس جمهوری ساحل عاج  در این پیام آمادگی کامل خود به همراهی رییس جمهوری منتخب، جهت تقویت روابط دوستانه و همکاری های دوجانبه که به نیکی دو کشور را به هم پیوند زده و در جهت منافع مردم دو کشور است اعلام کرد.

«محی الدین یاسین» نخست وزیر مالزی با ارسال پیامی خطاب به ابراهیم رییسی، رییس جمهور منتخب، از سوی خود، مردم و دولت مالزی ،پیروزی او در انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران را به وی تبریک و تهنیت گفت.

نخست‌وزیر مالزی در این پیام تاکید کرد: مالزی و جمهوری اسلامی ایران سال‌های طولانی شرکای نزدیک بوده‌اند. روابط بین دو کشور  در یک منظومه وسیع از همکاری اقتصادی فعال گرفته تا قرابت و نزدیکی روابط مردم با مردم رشد یافته و تقویت شده است.

«محی الدین یاسین» اضافه کرد: دو کشور همچنین در سازمان‌های  چندجانبه که عضو هستند بویژه در سازمان ملل متحد،سازمان همکاری اسلامی ،جنبش عدم تعهد وگروه هشت کشور اسلامی در حال توسعه از نزدیک با یکدیگر در حال همکاری هستند.

نخست‌وزیر مالزی تصریح: من مایل هستم با جنابعالی در جهت ارتقاء بیشتر همکاری‌های مالزی و ایران در جهت منافع متقابل مردم دو کشور و همچنین منافع صلح، ثبات و خوشبختی جهان در مقیاس وسیع‌تر از نزدیک همکاری کنم.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
  • کدخبر: 1516286
  • منبع: ایرنا و ایلنا
  • نسخه چاپی

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.