رحیم بنامولائی روز چهارشنبه در  ششمین نشست "میسیون اقتصاد و دارو اتاق بازرگانی البرز گفت: با توجه به چالش مبادلات ارزی ، تهاتر کالا مهمترین راه کاهش مشکلات اقتصادی است .

وی که ریاست کمیته مشترک اقتصادی  ایران و لهستان را نیز برعهده دارد افزود: کشور لهستان علاقه مند به همکاری تجاری با ایران به ویژه در بخش دارو است که می توان در مبادلات با این شکور به شکل تهاتر کالا استفاده کرد.

 بنامولائی تصریح کرد: با برنامه ریزی مناسب می توانیم در واردات و صادرات کالا با لهستان مشارکت و همکاری داشته باشیم و روابط تجاری با این کشور را توسعه دهیم.

وی اظهار داشت: در صورتی که مدیران ارشد دولت به صورت مستمر در جریان چالش های بخش صنعت قرار گیرند و واقعیت ها آنطور که هست به آنان منتقل شود به طور قطع  تصمیم گیری ها برای رفع مشکلات این بخش راهگشا خواهد بود.

بنامولائی گفت: اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در اولویت نخست  بخش خصوصی کشور قرار دارد.

وی از برپائی نمایشگاه توانمندی های صنعتی استان البرز در بهمن ماه سال جاری در اتاق بازرگانی ایران خبر داد و  گفت: حضور قوی بخش دارو در این نمایشگاه  می تواند گامی در معرفی هر چه بیشتر  این قطب صنعت کشور باشد.

در این نشست موانع و مشکلات نقدینگی شرکت های دارو سازی و ارائه راه حل برای برون رفت از بحران مطرح و مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

 استان البرز دارای سه هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی بوده که بخشی از تولید این صنایع صادراتی است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.