عزیزاله شهبازی روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از پروژه های عمرانی در آزاد راه تهران – کرج در جمع خبرنگاران اظهارداشت: امسال در بحث جذب اعتبارات عمرانی مشکلی نداریم و بخشی از اسنادی که طی سال‌های گذشته باقی مانده و برگشت خورده بود جذب شده است.

وی بیان داشت: اعتبارات عمرانی البرز در سال ۹۸ در مقایسه با سال های گذشته ۱۵درصد رشد داشته و برای سال ۹۹  هم نسبت به متوسط کشوری هفت درصد در این بخش افزایش خواهیم داشت.

استاندار البرز گفت:  با  اینکه برای تامین اعتبار مورد نیاز  پروژه‌های عمرانی استان با مشکلات زیادی مواجه هستیم اما اجازه نمی دهیم این مشکلات مانع از تحقق اهداف پیش بینی شده در این حوزه شود.

استاندار البرزبا تاکید بر اینکه میانگین تردد در محورهای مواصلاتی البرز بیش از سه برابر میانگین کشوری است،افزود: عمده پروژه‌هایی که از زمان روی کار آمدن دولت تدبیرو امید در استان درحال اجرا است مربوط به راه‌های این استان می باشد.

وی خاطرنشان کرد: پروژه اتوبان شهید همت ، آزادراه تهران- شمال و قطار برقی هشتگرد - کرج بخشی از  طرح های در حال اجر است.

شهبازی گفت: برای پروژه قطار برقی هشتگرد- کرج در فاصله زمانی سه ماه اعتبار لازم اختصاص یافته که این تخصیص از زمان آغاز آن بی سابقه بوده است.

استاندار البرز اظهارداشت: با حضور مقامات کشوری به زودی شاهد افتتاح پروژه قطار برقی کرج -  هشتگرد و اتوبان شهید همت خواهیم بود.

وی با اشاره به آخرین وضعیت پروژه آزادراه آبیک - چرمشهر اظهار داشت: این پروژه در مراحل پایانی قرار دارد و تنها ۹ کیلومتر از آن در محدوده تالاب صالحیه باقی مانده که پیش‌بینی می‌شود این پروژه در اوایل سال ۹۹ زیر بار ترافیک برود.

استاندار البرز  با بیان اینکه در  پروژه  راه سازی هشتگرد به طالقان نیز چهار پیمانکار به طور همزمان مشغول به کار هستند، افزود: قرار بود این پروژه در تابستان امسال به بهره‌برداری برسد اما به خاطر افزایش ایمنی و اعمال پیوست‌های زیست محیطی به تاخیر افتاده است.

شهبازی ادامه داد: پیوست زیست محیطی این پروژه دوباره  مورد ارزیابی قرار گرفته و وضعیت ساختارهای ایمنی آن نیز به میزان قابل توجهی افزایش داشته است.

وی گفت: تا کنون ۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل این پروژه تخصیص یافته و در صورت نیاز این اعتبار افزایش می یابد.

استاندار البرز تاکید کرد: در پروژه همت هم پیمانکار قول داده ۲ لاین پروژه به جز تونل جنوبی را  تا بهمن ماه  امسال به بهره برداری برساند.

استان البرز یک‌هزارو ۴۵۰ کیلومتر آزادراه ، بزرگراه، ‌راه اصلی و فرعی دارد،‌ راه‌های این استان از مسیرهای پرتردد کشور محسوب می‌شود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.