رحیم بنامولائی در تماس تلفنی با خبرنگار ایرنا در کرج گفت: در این نشست ضمن تشریح جاذبه های گردشگری از جمله طبیعت جذاب و دیدنی و آثار عدیده تاریخی، فرهنگی و ورزشی البرز، اعلام کردیم که امکانات لازم برای جذب گردشگران سلامت لهستانی نیز در این استان فراهم است.

وی اظهار  داشت: استان البرز ظرفیت تبدیل شدن به یک قطب مهم گردشگری کشور را دارد و بخش خصوصی همواره برای تامین امکانات و نیازهای صنعت گردشگری استان اعلام آمادگی کرده است.

رییس اتاق بازرگانی البرز از پیست دیزین و طبیعت زیبای ارتفاعات البرز به عنوان جاذبه‌ پر طرفدار ورزشی و تفریحی نام برد و گفت: درنشست مشترک با مدیران بخش خصوصی و دولتی لهستان، اعزام گردشگران لهستانی به ویژه گردشگران ورزشی این کشور به استان البرز با ابراز علاقه وافر مسوولان لهستانی همراه شد.

وی از منطقه ویژه اقتصادی و  فرودگاه پیام به عنوان یکی از مزیت های استان البرز در توسعه صنعت گردشگری نام برد و اضافه کرد: با ایجاد خط هوایی مسافربری و باربری بین البرز و ورشو می توانیم بستر را برای گسترش گردشگری و نیز توسعه روابط تجاری فراهم کنیم.

بنامولایی گفت: درنشست مشترک‌ با رئیس اتاق بازرگانی و مدیران دولتی لهستان برای مشارکت و همکاری در تولید و صادرات در بازارهای منطقه با برند محصولات آن کشور اعلام آمادگی کردیم.

وی اظهار داشت: با توجه به هزینه پایین تولید در کشورمان، بخش خصوصی لهستان برای مشارکت و سرمایه گذاری در بخش تولید البرز ابراز تمایل کرد.

رییس اتاق بازرگانی البرزخاطرنشان کرد: با توجه به اینکه استان البرز دارای مراکز تحقیقاتی و دانشگاه های مهندسی است، لذا همکاری در مباحث دانشگاهی، تبادل فناوری و تکنولوژی از مواردی بود که در نشست با مدیران دولتی و بخش خصوصی لهستان مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.

استان البرز بیش از ۵۰۰ جاذبه فرهنگی تارریخی و طبیعی دارد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.