اخبار مرتبط

ابوالفضل اینانلو در حاشیه  نشست هیات حل اختلاف استان البرز که شامگاه شنبه به ریاست عزیزاله شهبازی استاندار البرز و با حضور سایر اعضا تشکیل شد به خبرنگار ایرنا گفت: دستور جلسه امروز بررسی اوضاع شورای شهر فردیس بود.

وی افزود: با توجه به مدارک و مستنداتی که از قبل برای دبیرخانه هیات حل اختلاف استان فرستاده شده بود رسیدگی به وضعیت شورای شهر فردیس توسط اعضا مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

فرماندار فردیس خاطر نشان کرد: پس از بحث و تبادل نظر اعضا و گزارش معاون امور عمرانی استانداری ،فرمانداری فردیس، مدیرکل بازرسی استانداری در نهایت اعضای هیات حل اختلاف استان به این نتیجه رسیدند که طبق ماده ۹۱ قانون در خصوص انحلال شوراهای اسلامی، با توجه به اینکه مدارک و مستندات کافی به منظور انحلال شورای فردیس ارائه نشده ،بنابراین مقرر شد ظرف یک ماه تا ۴۰ روز آینده فرمانداری و دستگاههای نظارتی استان نسبت به جمع آوری مدارک و مستندات کافی اقدام و دوباره پرونده شورای اسلامی شهر فردیس در جلسه هیات حل اختلاف استان مطرح و تصمیم گیری شود.

وی ادامه داد: همچنین با توجه به گزارش های فرمانداری و سازمان بازرسی و دستگاههای نظارتی قرار شد در خصوص اجرای مقررات و رعایت ضوابط قانونی به شورای شهر فردیس اخطار کتبی داده شود.

اینانلو تاکید کرد: چنین وضعیتی در شهر پر جمعیت فردیس به هیچ وجه قابل قبول نیست و سکان مدیریت این شهر باید هر چه زودتر به دست شهردار سپرده شود.

در پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ، فردیس با جدا شدن از کرج توانست اولین شورای اسلامی مستقل خود را تشکیل و به دنبال آن اولین شهردار این شهر را انتخاب کند.

با این حال در پی وقوع اختلاف بین اعضای شورای این شهر اولین شهردار فردیس پس از حدود ۲ سال ناگزیر به استعفا و کناره گیری از این سمت شد، ضمن اینکه صلاحیت دومین شهردار منتخب فردیس نیز در وزارت کشور مورد تایید قرار نگرفت.

اکنون حدود چهار ماه از استعفای اولین شهردار منتخب فردیس گذشته است این شهر ۵۰۰ هزار نفری با سرپرستی اداره می شود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.