شاهین رضایی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این کارفرمایان برای دریافت تسهیلات قرض الحسنه ۱۰۰ میلیارد ریالی با کارمزد چهاردرصد و باز پرداخت پنج ساله به بانک‌ها معرفی شدند.

وی ادامه داد: کارفرمایانی که برای توسعه کسب‌ و کار خود متقاضی دریافت وام قرض‌ الحسنه اشتغال از این نهاد هستند می‌توانند در ازای به‌کارگیری مددجویان از این تسهیلات بهره‌مند شوند.

رضایی گفت: هر کارفرمای صاحب کارگاه فعال تولیدی و یا بنگاه توزیعی که مددجویان زیرپوشش کمیته امداد را به‌کارگیری کند می‌تواند به ازای هر نفر ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات قرض‌الحسنه دریافت کند.

وی با تأکید بر اینکه ضریب اطمینان از موفقیت و پایداری شغلی این طرح در مقایسه با اعطای تسهیلات انفرادی به مددجویان بیشتر است، افزود : همه‌ساله تعدادی از مددجویان زیر پوششاین نهاد حمایتی از طریق اشتغال و خودکفایی از جمع خانوارهای کمیته امداد خارج می‌شوند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان البرز یادآور شد: تسهیلات اشتغال این نهاد تا سقف۵۰۰ میلیون ریال و در زمینه‌های خدماتی، دامپروری، کشاورزی و صنایع‌دستی به مددجویان تحت حمایت و زنان سرپرست خانوار نیازمند پرداخت می‌شود.

۵۳ هزار نفر به صورت دائمی زیرچتر حمایت‌های مالی و معنوی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان البرزهستند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.