شهید مجید احمدی ولی‌آبادی فرزند نجی الله درسال ۱۳۵۰ در محله چهارصد دستگاه شهرستان کرج در خانواده‌ای متدین چشم به جهان گشود.

این شهید درسال  ۱۳۵۶ در دبستان شهید میرزائی واقع در خیابان برغان کرج دوره ابتدائی خود را گذراند و سپس دوره راهنمائی را در مجتمع شهید آخوندی خیابان برغان باموفقیت به پایان رساند.

در سال ۱۳۶۳ در دبیرستان شهدای انقلاب واقع در خیابان طالقانی تحصیل خود را در سال اول دبیرستان آغاز کرد و تا سال ۱۳۶۵ در همین مدرسه ادامه تحصیل داد.

شهید احمدی ولی آبادی حافظه عجیبی داشت و در درس و در هر کاری مصصم بود به طوریکه بارها در مسابقات قرآنی حائز رتبه می شد.

این شهید بارها گفته بود که انسان مسلمان باید ۴۰ حدیث از حفظ باشد.

مجیدعلاقه خاصی به اسلام و امام خمینی (ره) و انقلاب داشت و در اجتماعات مذهبی همچون نماز جمعه، دعای کمیل و راهپیمایی ها شرکت می‌کرد.

شهید احمدی در سال ۶۵ در سپاه حضرت محمد (ص) نام نویسی کرد و در تاریخ ۱۱ آذرماه همان سال به جبهه اعزام شد و سرانجام در پنجم بهمن ماه سال ۶۵ در عملیات کربلای پنج و در منطقه شلمچه شربت شهادت نوشید.

شهید مجید احمدی در بخش دیگری از وصیت نامه خود از مردم خواسته تا مسجدها را خالی نکنند زیرا ما هر چه داریم از این مسجد و منبرهاست و همچنین می گوید که خواهرانم حجاب خود را حفظ کنید برای اینکه سیاهی چادران شما کوبنده‌تر از سرخی خون شهداست و نسبت به این انقلاب احساس مسئولیت نمائید و با بی حجابی مبارزه کنید تا خون این شهدا پایمال نشود.

برادران شما را به پرهیزگاری و تقوا و ایثار در راه خدا توصیه می کنم از دیگر توصیه های این شهید والامقام است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.