حسین تاریخی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا در کرج افزود: به منظور خدمات دهی به زائران اربعین یک هزار و ۵۰۰ دانش آموز در موکب های مسیر پیاده روی ساماندهی میشوند.

 وی بیان داشت: یکی از محورهای اصلی کاری  اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان کشور  را ترویج و تقویت فرهنگ غنی اسلامی ایرانی در بین دانش آموزان به ویژه گروه سنی نوجوان تشکیل می دهد.

تاریخی با اشاره به اینکه از سال گذشته هماهنگی لازم با مسئولان عراقی برای میزبانی دانش آموزان ایرانی در اربعین حسینی انجام شده است، یادآورشد: دانش آموزان عضو اتحادیه انجمن های اسلامی کشور با برپایی چندین پایگاه در مسیر پیاده روی زائران از جمله در بین الحرمین از آنان پذیرایی میکنند.

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان همچنین به تشکیل نمایشگاه های فرهنگی از سوی دانش آموزان در مسیر راهپیمایی زائران اربعین پرداخت و اضافه کرد: حضور میلیونی مردم در اربعین حسینی از سوی دانش آموزان در فضای مجازی نیز انعکاس داده میشود.

تاریخی خاطرنشان کرد: دانش آموزان عضو اتحادیه انجمن های اسلامی در مدارس کشور به روش های مختلف اقدام به گسترش فرهنگ عاشورایی میکنند.

وی تقویت برنامه مدرسه انقلاب، تشکیل ستاد استکبار ستیزی دانش آموزان در ۱۳ آبان، جشن انقلاب ، برگزاری نشست های تخصصی مهارتی با رویکرد بصیرت افزایی را ازبرنامه های مهم تشکیلات اتحادیه دانش آموزی در مدارس یاد کرد.

تاریخی در ادامه به اجرای اردوهای دانش آموزی در تابستان ۹۸ پرداخت و اظهار داشت: پنج هزار نفر در اردوهای تابستانی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان شرکت کردند.

این مسوول یادآورشد: اردوهای تابستانی این اتحادیه در حوزه مهارتی، تشکیلاتی، کارآفرینی و بصیرت افزایی با عنوان طلایه‌داران برگزار شد.

وی تاکید کرد: در حوزه اردوی جهادی نیزدر شهرهای آق‌قلا و پل‌دختر نیز با همراهی ۱۴ استان و ۷۰۰ دانش‌آموز نخبه کشور  در ساخت مدارس آسیب‌ دیده مشارکت کردیم.

 دانش آموزان عضو اتحادیه انجمن های اسلامی در ۱۱ هزار مدرسه کشور با همراهی یک هزار مربی فعالیت دارند.

۲۸۱۹/ ۶۱۵۵

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.