به گزارش ایرنا، رحیم بنامولائی روز یکشنبه در نشست مشترک با  رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق گفت: آن دسته از فعالان اقتصادی استان البرز که با مشکل مالی مواجه هستند یا تولید واحد هایشان به مرز اشباع رسیده می توانند برای احیاء واحد صنعتی خود و ورود به بازار عراق در این کشور سرمایه گذاری کنند.

وی تاکید کرد: عراقی ها به سرمایه گذاری ایرانی توصیه میکنند در شهر«حله»  که مشکل کمبود برق و آب ندارد بهسرمایه گذاری بپردازند. 

بنامولائی اضافه کرد: اینگونه سرمایه گذاری ها  وابستگی اقتصادی ایجاد می کند که این مزیت  مسیر را برای ارائه خدمات مهندسی کشورمان به عراق در قالب  دانش فنی و تعمیرات هموار میکند.

وی اظهار امیدواری کرد در کشور سوریه و دیگر کشورهای مورد نظر جمهوری اسلامی نیز  بستر برای انتقال کالا و تکنولوژی ایران همراه با تعمیرات لجستیک فراهم شود.

رئیس اتاق بازرگانی البرز با اشاره به پیشنهاد اتاق مشترک ایران و عراق به همکاری های صنعتی در آن کشور گفت: استان البرز در راستای این همکاری از ظرفیت و پتانسیل خوبی برخوردار است. 

بنامولائی به‌ تیم اقتصادی دولت توصیه کرد، در جریان مذاکرات همکاری های اقتصادی با دولت عراق مساله مهم تضمین برگشت سرمایه مطرح‌ شود و در این راستا در مذاکره میان بانک های مرکزی ایران و عراق  بحث مهم‌ پشتوانه و ضمانت برگشت سرمایه مورد تاکید قرار گیرد. 

البرز سهم قابل توجهی از بازار عراق را کسب کند 

رئیس اتاق مشترک ایران و عراق نیز در این نشست طی سخنانی‌ حمایت از فعالان اقتصادی، پیگیری مشکلات‌ و توانمند سازی علمی و کاربردی را سه وظیفه مهم اتاق های بازرگانی عنوان کرد.  

حمید حسینی گفت: اتاق بازرگانی البرز از معدود اتاق هایی است که هر سه مسئولیت را  به نحو احسن و شایسته انجام می دهد.

وی  با اشاره  به واحد آموزش و پژوهش و نیز  نمایشگاه دائمی توانمندی های تولیدی و صنعتی استان البرز گفت: در این استان قدم های خوبی در رفع مشکلات فعالان اقتصادی، بازار سازی و توسعه صادرات برداشته شده است.

حسینی اضافه کرد: فضای اقتصادی که در اتاق البرز ایجاد شده و نمایشگاه منحصر به فرد از توانمندی های تولیدی و صنعتی فرصت مناسبی  را برای معرفی ظرفیت های صنعتی استان به هیات های  تجاری ایجاد کرده است.

 استان البرز در بحث دارو و مواد غذایی می تواند سهم بیشتری از بازار عراق را به خود اختصاص دهد.

رئیس اتاق مشترک ایران وعراق همچنین با اشاره به ظرفیت استان البرز در تولید لوازم یدکی، خودرو ، پلاستیک و دام و طیور  گفت: البرز در این زمینه ها نیز می تواند سهم قابل توجهی از بازارهای عراق را کسب نماید.

۷۴۱۱/ ۶۱۵۵

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.