رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی البرز با اشاره به حاصل دیدار و مذاکره اش با رایزن اقتصادی مالزی، از سفر رئیس جمهور مالزی و هیات اقتصادی همراه به ایران با هدف توسعه فعالیت های تجاری و اقتصادی بین دو کشور خبر داد.

به گزارش ایلنا، رحیم بنامولایی در پایان نشست مشترک کارشناسان بخش خصوصی البرز با رایزن اقتصادی مالزی، با استناد به اظهارات این مسئول مالزیایی گفت: در شهریورماه امسال رئیس جمهور مالزی به کشورمان سفر خواهد کرد. 

 بنامولایی خاطر نشان کرد: در این سفر یک هیات تجاری و اقتصادی با هدف گسترش روابط بازرگانی رئیس جمهور مالزی را همراهی می‌کند. 

وی گفت: در نشست با رایزن اقتصادی مالزی تصمیم گرفته شد زمینه فعالیت های تجاری و اقتصادی بین مالزی با کشورمان از جمله استان البرز قبل از اعزام هیات اشاره شده به ایران بررسی و اعلام شود تا بستر برای چگونگی و نحو همکاری های متقابل فراهم  آید.

بنامولایی گفت: اطلاعات لازم در زمینه نحوه مشارکت، سرمایه گذاری‌ها و تضامین، در اختیار رایزن اقتصادی مالزی قرار گرفته است.

رئیس اتاق بازرگانی البرز مشکلات ناشی از  تحریم ها در مبادلات ارزی و روابط بانکی را از چالش عمده پیش رو در روابط دو کشور طی یک سال اخیر عنوان کرد.

 وی افزود: در این نشست تصمیم گرفته شد در صورت عدم رفع این چالش، روابط تجاری بین دوکشور  به صورت مبادله کالا و تهاتر انجام‌‌ شود.

گفتنی است کشور مالزی به عنوان معین استان البرز انتخاب شده‌ و در این راستا اتاق بازرگانی البرز گسترش روابط تجاری و اقتصادی با این کشور را در اولویت کاری قرار داده است.

ایران درمیان کشورهای غرب آسیا یکی از شرکای مهم کشور مالزی محسوب می شود و مجموع تجارت بین دو کشور در سال جاری ۲۴۷ میلیون دلار بوده که در مقایسه با سال گذشته افزون بر یازده درصد افزایش داشته است.

روند رشد همکاری های تجاری استان البرز با کشور مالزی از برنامه هایی است که با جدیت و ابراز تمایل فعالان اقتصادی دوطرف دنبال می شود.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.