معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی البرز گفت: افرادی که در مشاغل سخت و زیان آور مشغول به کار هستند با 20 سال متوالی و 25 سال متناوب می‌توانند درخواست بازنشستگی بدهند.

ابوالحسن قورچیان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، اظهار کرد: در سنوات گذشته امکانی فراهم می‌شد تا بازنشستگان کشوری و لشکری با ارائه مدارک لازم یک وام پنج میلیونی دریافت کنند.

وی ادامه داد: هر چند مبلغ این وام پایین است ولی به دلیل شرایط خوبی چون اقساط طولانی مدت و بهره ناچیز مورد استقبال بازنشستگان قرار می‌گیرد.

این مسئول خاطر نشان کرد: متاسفانه امسال هنوز هیچ اعتباری برای ارائه این وام ابلاغ نشده و تا تخصیص اعتبار لازم، فرایند پرداخت این وام‌ها منتفی است.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به   اعمال قانون مشاغل سخت و زیان آور تصریح کرد: منظور از مشاغل سخت و زیان آور آن دسته کارهایی است که در آن عوامل فیزیکی، ‌شیمیایی، ‌مکانیکی و ‌بیولوژیکی محیط کار غیر استاندارد بوده و در اثر اشتغال بیمه شده، تنش‌ها و صدمات جسمی و روانی به مراتب بالاتر از ظرفیت‌های طبیعی در فرد ایجاد می‌شود که نتیجه آن بروز بیماری‌های شغلی و عوارض ناشی از چنین کارهایی است.

قورچیان توضیح داد:   افرادی که در مشاغل سخت و زیان آور مشغول به کار هستند با 20 سال متوالی و 25 سال متناوب می‌توانند درخواست بازنشستگی بدهند.

این مسئول تصریح کرد:   برای احراز این نوع اشتغال کمیته‌ای تحت عنوان سخت و زیان‌آور در ادارات کار مستقر شده است که افراد می‌توانند درخواست‌های خود را به این کمیته بدهند تا پس از بررسی نتایج آن اعلام شود.

وی گفت: شاغلان استان می‌توانند با مراجعه به این ادارات نسبت به قرار گرفتن در دسته مشاغل سخت و زیان آور اطلاعات لازم را کسب و در صورت تایید از مزایای آن بهره مند شوند.

 


انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.