اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، منوچهر اتابکی عصر چهارشنبه در همایش معلمان کرج اظهارداشت: معلمان فرهیخته این استان با شناخت شرایط حساس کنونی و ریشه های مشکلات صبورانه در سنگر تعلیم وتربیت خدمت می کنند.
وی ادامه داد: این قشر فرهیخته با انجام رسالت معلمی و پرهیز از اقداماتی که به رشد و تعلیم و تربیت فرزندانمان آسیب می زند، متعهد است.
اتابکی با اشاره به اینکه البرز 25 هزار فرهنگی شاغل دارد، گفت: معلمان این استان با احترام به قوانین و ضوابط پیگیر مطالباتشان در بخش های مختلف هستند.
وی اضافه کرد: برای کاهش مشکلات فرهنگیان در البرز همدلی و همراهی لازم از سوی نماینده عالی دولت در این استان وجود دارد.
رئیس انجمن اسلامی معلمان البرز با بیان اینکه معلمان در بخش افزایش حقوق و رتبه بندی نیاز به حمایت ویژه دارند، یادآورشد: کاهش مشکلات معلمان در فضای کاری و مالی به عزم ملی و حمایت همه جانبه مسئولان نیاز دارد.
اتابکی از تراکم بالای دانش آموزان در کلاس ، تفاوت زیاد بین حقوق معلمان با سایر کارکنان دولت، پاسخگو نبودن حقوق آنان در هزینه های زندگی با توجه به افزایش شدید هزینه ها و قیمت کالاهای مورد نیاز که به شخصیت و منزلت آنان آسیب زده و نبود خلاقیت و آزادی عمل در کلاس درس به عنوان محورهای اصلی مطالبات معلمان یاد کرد.
وی خاطر نشان کرد: البرز از نظر فضای آموزشی در ردیف استان های کم برخوردار کشور قرار دارد.
رئیس انجمن اسلامی معلمان البرز، جمعیت دانش آموزی البرز را برابر با جمعیت کل برخی از استان های کشور دانست و تاکید کرد: معلم محور اصلی تعلیم و تربیت است زیرا نیروی انسانی مولد جامعه زیر دستان این نیروهای فرهیخته رشد و تربیت می یابند پس باید به مطالباتشان اهمیت داد وبه خواسته های به حقشان توجه کرد.
اتابکی در بخش دیگری از سخنانش گفت: آگاهی بخشی و اصلاح امور مهمترین شاخص کاری انجمن اسلامی معلمان است که این مهم با هدف حراست از اصول انقلاب اسلامی و احیاء فرهنگ ارزشی در سراسر کشور دنبال می شود.
وی عنوان کرد: انجمن اسلامی ایران باسابقه ترین و خوشنام ترین تشکلی است که برای دفاع از آرمان ها ی اصیل انقلاب اسلامی بوجود آمده است.
رئیس انجمن اسلامی معلمان البرزاظهار داشت: انجمن اسلامی معلمان ایران در سال 56 توسط تعدادی از معلمان انقلابی با همت شهدای والامقامی چون شهیدان رجایی، باهنر و بهشتی در ایران اسلامی شکل گرفت.
وی با اشاره به مرامنامه انجمن اسلامی معلمان ایران خاطرنشان کرد: مهمترین هدف این انحمن حراست از اصول انقلاب اسلامی و احیاء فرهنگ ارزشی در جامعه است که این مهم به کوشش همه معلمان از جمله معلمان به عضویت درآمده انجمن اسلامی معلمان ایران در چهار گوشه ایران اسلامی نیاز دارد.
اتابکی گفت: این انجمن با 11 هدف از جمله ارائه آگاهی های حقوقی، اعتقادی ، سیاسی و اقتصادی اسلام، اشراف بر جریان امور فرهنگی، آموزشی ، پرورشی، اخلاقی و پیشنهادات لازم به منظور اصلاح و پیشبرد مبتنی بر آموزش های اسلامی وخود سازی چهار چوب نظام ارزشی تشکیل و فعالیت خود را ادامه می دهد.
وی از ارائه پیشنهادهای کامل و سنجیده به مسئولان اجرایی جامعه از جمله آموزش و پرورش به منظور اصلاحات اداری و اجرایی را از دیگر اهداف تشکیل انجمن اسلامی معلمان در ایران اسلامی برشمرد.
استان البرز 460 هزار دانش آموز و حدود 50 هزار معلم شاغل و بازنشسته دارد.
2819/ 6155
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.